Міноборони РФ хоче збільшити граничний вік призовників, Путін це "концептуально підтримує"

. Армія РФ. Фото: з Телеграму ГУР

У Росії хочуть збільшити граничний вік призовників до 30 років. З відповідною ініціативою на колегії Міноборони РФ за участю президента Росії Володимира Путіна напередодні виступив міністр оборони РФ Сергій Шойгу. Про це інформує РБК. Путін концептуально підтримав ідею підвищення призовного віку, сказав його прессекретар. Зараз граничний вік призовників у РФ становить 27 років.

“При комплектуванні російських збройних сил потрібно поетапно збільшити вік призову громадян із 18 до 21 року, а граничний — підвищити до 30 років”, — сказав Шойгу.

Крім того, за його словами, під час призову “потрібно забезпечити можливість за бажанням громадян вступати на військову службу за контрактом із першого дня приходу на службу”.

Норма про підвищення призовного віку може запрацювати цього року, але спочатку потрібно ухвалити законодавчу базу, сказав “РИА Новости” заступник голови комітету з оборони Держдуми РФ Юрій Швиткін.

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що механізм і терміни підвищення призовного віку — це виключно прерогатива Міноборони РФ. Водночас Путін концептуально підтримав ідею підвищення призовного віку, сказав Пєсков.

"Деталі, оформлення цієї ідеї, це як першоджерело потрібно і слід сприймати інформацію від Міністерства оборони", — цитує Пєскова РБК.

Згідно зі ст. 22 закону РФ "Про військовий обов'язок", зараз призову на військову службу підлягають громадяни чоловічої статі у віці від 18 до 27 років, які перебувають на військовому обліку або не перебувають, але зобов'язані перебувати на військовому обліку і не перебувають у запасі. Призов громадян на військову службу здійснюється на підставі указів президента Російської Федерації.

Читайте також

Рішення "Люблінського трикутника" щодо України, РФ розселила українців до 57 регіонів, 323 день війни. Онлайн

Компанія Maxar Technologies опублікувала супутникові знімки Соледара і Бахмута

Існує небезпека авіаційних та ракетних ударів по всій Україні — Генштаб ЗСУ

Британська розвідка оцінила використання росіянами ВДВ на Донбасі