"14 млн українців потребують психологічної допомоги через війну" — Віктор Ляшко

Ексклюзивно
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Фото: УНІАН

Десять місяців українці живуть в реаліях повномасштабної війни: з нічними повітряними тривогами, вибухами від обстрілів, а частина воюючи за Україну в окопах. Всі ці події мають безпосередній вплив на психоемоційний стан людей, тож вже зараз мільйони українців потребують допомоги. Як саме держава планує її надавати, Українське радіо дізнавалось в міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка.

За словами урядовця, війна відобразилась на психологічному стані близько 14 мільйонів українців.

"Війна має значний вплив на психоемоційний стан, і ми розцінюємо, що десь близько 14 мільйонів українців відчувають вплив війни на свій психоемоційний стан. Велика кількість з них потребуватиме психологічної підтримки. Й найперше, що ми хотіли б, аби люди робили, — це не шукали психологів, адже не завжди їх можна знайти в населеному пункті, де вони проживають, а мали доступ до психологічної підтримки", — зазначив Віктор Ляшко.

За його словами, отримати таку допомогу буде можливо через команду сімейного лікаря.

"Зараз запущений курс навчання для сімейних лікарів за стандартом ВООЗ, який чітко описує всі проблеми психоемоційного стану, на які може звернути увагу сімейний лікар", — розповів міністр.

Читати також: "88 % військових, які повернуться з бойових подій або на ротацію, будуть мати порушення сну” — сомнолог про небезпеку безсоння

Ляшко додав, що ключовим, як при інших хворобах, так і при зміні психологічного стану — не нашкодити. Тому, якщо людина відчуває, що з нею щось не так, не варто займатися самолікуванням та, тим більше, самому собі призначати лікарські засоби, зокрема фармацевтичні препарати.

"В кожному стані спочатку мають бути пройдені всі етапи діагностики, виявлена проблема, слід спробувати вирішити її без медикаментозного лікування. І лише в певних випадках кваліфікований спеціаліст-психіатр може призначити лікарський засіб, який можна отримати в аптеці через програму "Доступні ліки" або, якщо програма не його не покриває, купити в аптечному закладі", — пояснив міністр.

Читайте також

Інфаркт в Україні "помолодшав" на 10 років: Ляшко про наслідки війни для здоров’я