Під час чергового обміну полоненими з Росією Україна повернула 50 рядових, сержантів і офіцерів.
Про це на своєму Telegram-каналі повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.
"Черговий вдалий обмін полоненими. Ми повернули додому 50 наших воїнів. Це хлопці із ЗСУ, ТрО, НГУ, ДПСУ, ВМС, а також із ССО", — зазначив він.
За словами посадовця, загалом додому повернулись 33 українських офіцери та 17 рядових і сержантів.
"Повертаємо людей, які потрапили в полон на Чорнобильській АЕС, а також оборонців Маріуполя, хлопців з Донецького напрямку, з-під Бахмута, а також із Київщини, Чернігівщини, Херсонщини та інших регіонів, де тривали бої", — розповів Єрмак.
Він додав, що це — не останній запланований обмін.
"Наша задача — повернути всіх наших людей і ми її виконаємо. Дякую Координаційному штабу з питань поводження із військовополоненими за чудову роботу", — зазначив керівник ОПУ.
У Координаційному штабі розповіли, що перший у 2023 обмін полоненими із російською стороною став 36-м від початку вторгнення РФ в Україну.
Найстаршому українцю, який повернувся з полону, 54 роки, наймолодшому ще не виповнилося 20, зазначили в Координаційному штабі
Що відомо про українців, які перебувають у полоні РФ
У полоні Росії перебувають 3,4 тисячі українських військових та цивільних, щонайменше 15 тисяч вважаються зниклими безвісти під час повномасштабної війни. Про це Суспільному повідомила уповноважена президента з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька.
"15 тисяч — громадян України зниклих безвісти (військові і цивільні), 3,4 тисячі — підтверджених Росією в полоні (військові і цивільні)", — повідомила вона.
Раніше Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомив, що ідеться про 3,4 тисячі саме військовослужбовців, ця інформація не відповідає дійсності.
31 грудня 2022 року Україна звільнила з російського полону 140 людей, повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Серед них є поранені, захисники Маріуполя та острова Зміїний, добровольці тероборони зі Славутича та військові з Бахмутського напрямку. Також в Україну вдалося повернути пітбуля, який перебував з українськими військовими на "Азовсталі" в Маріуполі. Після того, як у травні з заводу евакуювали військових, собаку вивезли до Росії.
Із 24 лютого 2022 року з російського полону вдалося повернути понад 1,5 тисячі українців, серед них — майже 200 українських жінок.
Читайте також
"Це найдовша дорога додому, що в мене була". Військовослужбовці розповіли про російський полон та повернення в Україну