Український нардеп висунув свою кандидатуру на посаду президента ПАРЄ

Фото: twitter/ President of Ireland

Народний депутат України, голова Комітету Верховної ради з питань зовнішньої політики Олександр Мережко вирішив висунути свою кандидатуру на посаду президента Парламентської асамблеї Ради Європи. Про це він написав у Фейсбуці.

“Щиро вдячний своїм колегам за підтримку мого рішення висунути свою кандидатуру на посаду президента Парламентської асамблеї Ради Європи. Якщо коротко, то моя програма, з якою я йду на вибори, складається з трьох головних пунктів”, —написав депутат.

Один із пунктів програми — відновлення демократії всередині ПАРЄ.

“Тобто антидемократичну систему виборів президента, яка є зараз, і яка є, по суті, виборами без виборів, треба замінити на справжні конкурентні вибори. У цьому плані ПАРЄ має бути взірцем демократичних виборів”, — зазначив Мережко.

Інший пункт програми — позбутися всередині ПАРЄ будь-якого російського чи проросійського впливу. Ці зміни потрібно зробити невідворотними і не допустити повернення до політики “діалогу” з Росією.

Третій пункт програми — розширення ПАРЄ систему захисту прав людини.

“Треба активно протидіяти системним порушенням прав людини і злочинам проти прав людини, які скоюють країни, що не є членами Ради Європи, але які мають наслідки в країнах-членах Ради Європи”, — написав депутат.

Раніше стало відомо, що 14 грудня у Верховній раді створили міжфракційне депутатське об’єднання “Вільна Ічкерія”. Його очолив голова парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

Мережко входить до складу постійної делегації України в Парламентській асамблеї Ради Європи. Він був віцепрезидентом ПАРЄ у 2020 році. Крім того, Мережко був заступником очільника української делегації в Тристоронній контактній групі.

Президента ПАРЄ обирають на один рік із можливістю переобрання.

У жовтні Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про визнання російського режиму терористичним.

Читайте також

США оголосили рекордний пакет військової допомоги, обстріли Херсона перед Різдвом. 318 день війни. Онлайн