БМП Bradley та Marder: яка специфіка цих бойових машин піхоти

Ексклюзивно
Бойова машина M2 Bradley. Фото: Getty Images

Бойові машини піхоти (БМП) Bradley та Marder, які має отримати Україна від союзників, можуть бути легко інтегровані у наявні структури механізованих бригад. Про це Суспільному розповів головний редактор Defence express Олег Катков. Вони там замінять наявну техніку радянських часів.

“Ці БМП, які постачаються, у тому числі і зі США (М2 Bradley — ред.), це якраз те, про що говорив Залужний. Про те, що необхідно 600-700 БМП для того, щоб сформувати від 10 механізованих бригад, які мають стати тією силою, яка буде проламувати оборону армії РФ на поки що окупованих територіях. Тобто це справді посилення”, — сказав Катков.

За його словами, справа у тому, що БМП Bradley — це той самий кандидат, який був очікуваним, тобто США можуть передавати їх у значній кількості.

“Лише на зберіганні перебуває 2800 одиниць, станом на 2021 рік, за інформацією від Military Balance. Ця БМП постачалася іншим країнам у вигляді просто допомоги. Наприклад, Хорватія отримала 80 одиниць за дополі символічною ціною, і контракт взагалі спонсувався, у тому числі, і США. Їх передавали, наприклад, Лівану. І навіть пропонувалися одразу 300 одиниць до Греції. Але це було кілька років тому. І Греція так довго роздумувала, що, можливо, пропозиція вже й не дійсна”, — пояснив Катков.

За його словами, щоб сформувати нові підрозділи та оснастити нові підрозділи новою технікою, можна лише сподіватися на те, що західні союзники цю техніку поставлять. Бо українська оборонна промисловість обмежена як у кількості випуску нових машин, так і зайнята тим, що відновлює, ремонтує та модернізує ту техніку, яка вже є на озброєнні.

“Треба озброїти ці підрозділи — це вкрай важливо, щоб здійснювати такі наступи, які ми бачили на Херсонщині під час Куп’янської офензиви (наступальної військової операції — ред.)”, — сказав експерт .

За неофіційною поки що інформацією західних ЗМІ, мова йде про 50 Bradley, зазначив Катков.

“Треба розуміти, що лише перша партія, яка буде, так званою, настановчою для того, щоб відпрацювати всі елементи логістики, обслуговування цих машин, перевірити їхню реальну бойову ефективність в умовах України. Війна у нас відрізняється від тих інших воєн та конфліктів, які існували до цього. Інша специфіка. Після цього, думаю, буде процес збільшення кількості цих машин і озброєння на рівні бригад”, — пояснив він.

Яка специфіка БМП Bradley та Marder

За словами Каткова, БМП Bradley та Marder, хоч і мають свою специфіку, але вона вкрай позитивна.

“Вони створені для протистояння армії ще СРСР, і зараз РФ використовує фактично ту саму техніку. Тобто рівень бронювання цих машин дозволяє протистояти 30-мм автоматичним гарматам”, — сказав Катков.

Водночас їхні 20-ти та 25-мм автоматичні гармати можуть прошивати такі машини як БМП-1, БМП-2, які є основними в армії РФ. Та навіть БМП-3, не говорячи вже про всілякі БТР-и аж до 82 А — можуть їх прошивати на всіх реальних дистанціях бою, зазнчив Катков.

“Це навіть не беручи до уваги, що Bradley має два ПТРК TOW, які можуть знищувати будь-який танк, який зараз існує, за рахунок великого бронепробиття — понад 900 км — на дальностях близько 4 км”, — додав головний редактор Defence express.

Що каже експерт про надання Україні Францією колісних танків AMX-10 RC

Катков також прокоментував надання Україні Францією AMX-10 RC, що доволі часто називається колісним танком.

“Ця машина має свою визначальну специфіку. І більше вбачається те, що вона буде застосована для дій під час проривів фронту. Тобто мова йде про те, що проламувати оборону буде важка бронетехніка на гусеничному ходу. А вже у прорив можу піти такі машини, як AMX-10 RC”, — пояснив Катков.

За його словами, ця машина і створювалась якраз для таких бойових дій — тобто для дій у відриві від основних сил, у тилах противника, по його комунікаційних лініях, по логістиці, винищення артилерії у тилах.

Стандартний термін навчання на новій техніці, за словами експерта, становить від кількох тижнів до максимум кількох місяців.

“І треба враховувати той аспект, як говорив Олексій Резніков, відносно деяких зразків техніки навчання починається раніше, ніж фактично оголошується офіційна передача”, — додав Катков.

Напередодні стало відомо, що США мають намір постачати Україні БМП Bradley, а Німеччина — БМП Marder. Про це повідомив Білий дім за підсумками телефонної розмови Байдена та Шольца, що відбулася 5 січня.

M2 Bradley

M2 Bradley – це основна бойова машина піхоти, що перебуває на озброєнні механізованих військ армії США з 1980-х років. Бойова машина отримала власну назву на честь американського генерала часів Другої світової війни Омара Бредлі.

БМП призначена для забезпечення транспортування підрозділів мотопіхоти на полі бою, ведення ними бою з машини та вогневої підтримки їх в період та після спішування. На її базі створена бойова розвідувальна машина M3 "Бредлі".

Основна зброя Bradley — 25-мм автоматична гармата M242 Bushmaster. Додатково БМП має спарений 7,62-мм кулемет M240C та пускову установку ПТРК TOW.

Раніше стало також відомо, що Франція передасть Україні броньовані машини AMX-10RC та Bastion.

Читайте також: У Кремлі заявили про "припинення вогню" на Різдво, обстріл Берислава. 316 день війни. Онлайн