Модні тенденції козацької старшини: у Софії Київській відкрилась виставка українського вбрання 17-18 ст.

Фото: Національний заповідник "Софія Київська"/Facebook

У Києві у Національному заповіднику "Софія Київська" відкривається виставка "Костюмотека. Українське бароко". Відвідувачі можуть побачити, яке вбрання носили представники козацької старшини у 17-18 століттях. Експозиція триватиме упродовж січня-лютого у виставкових залах "Хлібні".

Це — спільний проєкт Національного заповідника "Софія Київська" та Київського національного університету технологій та дизайну, повідомляється на сторінці заповідника у Facebook.

На виставці представлені українські костюми з фондів факультету дизайну університету, які презентують історію моди 17-18 століть. Одяг виготовили на основі достовірних науково обґрунтованих історичних джерел. Автори реконструкцій — студенти та викладачі кафедри художнього моделювання костюма. Створюючи український традиційний одяг, майстри спиралися на тенденції моди козацької старшини другої половини 18 ст., тобто епохи бароко.

Експонат виставки "Костюмотека. Українське бароко" у заповіднику "Софія Київська". Фото: Національний заповідник "Софія Київська"/Facebook

Експозицію доповнюють ескізи та зразки костюмів 1980-х та 1990-х років, створених модельєрами Будинку моделей "Хрещатик".

Ескізи українських костюмів. Фото: Національний заповідник "Софія Київська"/Facebook

Що відомо про Національний заповідник "Софія Київська"

Софія Київська — визначна пам'ятка історії та архітектури України, розташована на Софійській площі Києва. Одна з небагатьох уцілілих споруд часів Русі. Входить до переліку об'єктів спадщини ЮНЕСКО.

1 березня 2022 року, незадовго після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що росіяни планують бомбардувати об'єкти СБУ, що загрожує знищенню Собору Святої Софії.

Через загрозу авіаудару по Софії Київській, очільник МВС Денис Монастирський розповів, що робитимуть усе, аби пам'ятка залишилась неушкодженою і біля неї залишились люди.

На початку листопада минулого року у "Софії Київській" відновили хрест, який упав від вітру незадовго до російського вторгнення.

Читайте також

Очільник ПЦУ Епіфаній проведе Різдвяну службу в Успенському соборі Києво-Печерської лаври

КНУ ім. Т. Шевченка просить про допомогу після обстрілу: деталі від ректора Бугрова