В Україні вводять в обіг банкноту до 300-річчя Григорія Сковороди — Нацбанк

Національний банк України. УНІАН

Із 29 грудня Національний банк України вводить в обіг нову пам’ятну банкноту номіналом 500 гривень, присвячену 300-річчю від дня народження видатного українського філософа, богослова, поета, музиканта, педагога — Григорія Сковороди.

Про це повідомляє пресслужба фінустанови.

Зазначається, що ця банкнота відтворює дизайн нинішньої, номіналом 500 гривень, але має відмінність — на її лицьовому боці нанесена символіка до святкування 300-річчя Григорія Сковороди.

Пам’ятна банкнота до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди Фото: НБУ

"Основний малюнок лицьового боку – портрет Григорія Сковороди; основний малюнок зворотного боку — зображення будівлі Києво-Могилянської академії, вихованцем якої був цей видатний український філософ",— йдеться у повідомленні.

У Нацбанку зауважують, що пам’ятна банкнота містить усі елементи захисту банкноти номіналом 500 гривень зразка 2015 року. Додатково на її лицьовому боці на місці водяного знака нанесено трафаретним друком спеціальною оптично-змінною фарбою офіційну символіку до святкування 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди — “Світ Сковороди”.

Тираж банкноти — 50 000 штук. Ціна в конверті – 541 грн, у сувенірній упаковці – 554 грн.

Що відомо про події приурочені 300-річчю від дня народження Григорія Сковороди

22 листопада Нацбанк України ввів в обіг монету "Сад божественних пісень" номіналом 20 гривень до 300-річчя з дня народження Сковороди. На аверсі монети розміщено фонтан, що наповнює водою різні посудини. На реверсі викарбувані слова: "Світ ловив мене та не спіймав".

У Нью-Йорку, Сковородинівці, що на Харківщині, та Києві погасили благодійну поштову марку до 300-річчя Григорія Сковороди. Частину зібраних коштів від продажу передадуть на відновлення зруйнованого війною Національного літературно-меморіального музею ім. Григорія Сковороди.

У Києві презентували стрічку "У пошуках Сковороди". Режисер Максим Сметана розповів, що знімальний процес був тяжким, зокрема, тому що знімали цей фільм під час війни. Команда кінострічки намагалася розкрити для українців постать філософа та його погляди.

Національну виставку "Світ Сковороди", яка тривала з 4 по 11 грудня в Києві в Українському Домі відвідало 15 тисяч людей. В експозиції, зокрема, були представлені були представлені рукописи, автографи, першодруки, списки, графіка та малюнки митця.

Музей Григорія Сковороди на Золочівщині, який знищила російська ракета, — законсервують. На це з Харківського обласного бюджету виділили два мільйони гривень. Перш за все, планується встановити в будівлі залізобетонний каркас. Роботи почнуть наприкінці цього року й продовжать у наступному.

Читайте також

На Київщині діють понад 400 "пунктів незламності" — Кулеба

Аби не було підтоплень: дорожники полагодили понад тисячу зливоприймачів у Києві

У центрі Києва знайшли артилерійські снаряди часів Другої світової війни

9 млн українців без світла, у Генштабі попередили про загрозу нових ракетних ударів. 307 день війни. Онлайн