Ексзаступника секретаря РНБО Сівковича судитимуть за розгон студентів під час Майдану

. Володимир Сівкович. Фото: Уніан

Слідство встановило, що через вказівки колишнього заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Володимира Сівковича, у ніч з 29 на 30 листопада 2013 року начальник головного управління столичної міліції дав наказ до насильного розгону мирної акції протесту – "Студентського Майдану" в центрі Києва. Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.

"До суду скеровано обвинувальний акт відносно колишнього заступника Секретаря РНБО України за організацію розгону "студентського Майдану". Через його вказівки у ніч з 29 на 30 листопада 2013 року начальник головного управління столичної міліції дав наказ до насильного розгону мирної акції протесту – студентського Майдану в центрі Києва. Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 3 ст. 27, ст. 340, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України", — йдеться у повідомленні ДБР.

Читайте також: "Війна почалась на Майдані": спогади учасниці Революції Гідності Ірини Ковалевської

Також у Бюро повідомили, що Володимир Сівкович — колишній працівник КДБ СРСР.

"За завданням своїх кураторів пішов працювати до органів державної влади України. З часом Володимир Сивкович став заступником Секретаря РНБОУ та отримав до дня Незалежності України у 2013 році військове звання генерал-майора запасу. Вже через три місяці за його безпосередньої участі відбулася організація побиття учасників однієї з перших акцій протесту молоді за євроінтеграційний курс нашої держави. Наразі він є одним з очільників антиукраїнського руху, створеного спецслужбами РФ", — додали у Бюро.

Слідчий суддя ухвалив щодо Сівковича запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Наразі Сівкович втік і переховується у РФ.

Справи Майдану: усі останні новини

Що відомо

  • Сукупно у всіх містах України розслідується більше ніж 4,7 тис. злочинів проти учасників Революції Гідності.
  • Європейський суд з прав людини 21 січня 2021 року виніс рішення стосовно кількох справ щодо подій Революції гідності та визнав порушення прав та насильство щодо учасників протестів.