Конгрес США ухвалив законопроект про бюджет з підтримкою України на 45 млрд доларів

Фото: Associated Press

Конгрес США ухвалив законопроєкт про бюджет на суму майже 1,7 трлн доларів, передає BBC. Палата представників прийняла законопроєкт 225 голосами проти 201. Тепер документ буде переданий президенту Джо Байдену, який повинен підписати його до півночі 23 грудня.

Пакет заходів забезпечить фінансування уряду США протягом усього наступного фінансового року, до 30 вересня. У четвер, 22 грудня, бюджет ухвалила верхня палата Конгресу. Бюджет налічує 4 155 сторінки і містить заходи з надання допомоги Україні, зміцнення оборони США, а також кошти на внутрішні пріоритети США.

Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.

Президент США Джо Байден привітав ухвалення Конгресом проєкту держбюджету та пообіцяв підписати його якнайшвидше.

"Цей законопроєкт корисний для нашої економіки, нашої конкурентоспроможності та наших громад – і я підпишу його як закон, щойно він ляже на мій стіл", — зазначив президент США.

Він підкреслив, що цей законодавчий акт "просуває ключові пріоритети" США.

Крім того, Байден зазначив, що ухвалення бюджету надасть додаткову підтримку Україні та "вкотре продемонструє нашу двопартійну підтримку після візиту президента Зеленського".

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Водночас Байден заявив, що США не постачатимуть Україні ракетні комплекси, які дозволятимуть уражати цілі, розташовані на території Росії. Втім, ЗМІ ширили інформацію, що Україна зможе отримати РСЗВ, але не великої дальності.

Сенат США у четвер, 15 грудня, схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Про це інформує Reuters. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників. Тепер його направили на підпис президенту США Джо Байдену.

Читайте також

Чому США не надають Україні зброю за ленд-лізом: пояснює МЗС

США планують виділити майже $45 млрд Україні та союзникам по НАТО