Як не отруїтися чадним газом: пояснює ДСНС

Використовуючи пічне опалення варто придбати газоаналізатор. Фото: Суспільне Хмельницький

Чадний газ може виділятися під час використання пічного опалення, індивідуальних котлів та генераторів. Яких правил безпеки варто дотримуватися під час використання альтернативних джерел електроенергії та опалення, аби не отруїтися чадним газом розповів в ефірі Українського радіо пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий.

Прилади які сигналізують про концентрацію чадного газу

"Чадний газ — це продукт неповного згоряння, який не має ні запаху, ні кольору. Тому люди його і не помічають. Я рекомендую людям, які використовують пічне опалення, твердопаливні котли або генератор придбати газоаналізатор або детектор чадного газу. Це маленький прилад, який має акумулятор і буде сигналізувати людям про перевищення граничної концентрації чадного газу в повітрі", — каже Олександр Хорунжий.

"Він спрацює як будильник, і навіть якщо людина спить, вона може прокинутися, зрозуміти, що є небезпека, відкрити вікна, двері та якнайшвидше евакуюватися".

Статистика отруєння чадним газом

Згідно зі статистикою Міністерства охорони здоров’я, у листопаді 368 людей отруїлися чадним газом, з них 92 дитини. 20 людей померли. За перші сім днів грудня сталося 97 отруєнь, з них 25 дітей, 14 померли. Найбільше таких випадків у Київській, Львівській, Дніпропетровській і Харківській областях.

Які способи опалення є безпечними

"Найбезпечніший спосіб опалення — це використання обігрівачів, зокрема масляних. Але в умовах обмеження електропостачання для обігріву приміщень люди використовують альтернативні засоби опалення, зокрема генератори, пічне опалення та газові пальники", — каже Олександр. І додає, що пічне опалення передбачає використання відкритого вогню, а чадний газ може надходити через тріщини або погано прочищений димохід.

"Кожного осінньо-зимового періоду печі становлять небезпеку, адже люди нехтують правилами їх улаштування та використання".

Як правильно встановити альтернативні джерела обігріву

Всі ці види опалення повинні встановлювати та обслуговувати відповідні сервісні служби, каже пресофіцер ДСНС.

"Найкраще — це запросити ліцензованого фахівця для встановлення агрегату. Він зможе прорахувати певні відстані, правильно його налаштувати, прокласти труби тощо. Тож бажано не влаштовувати котли самостійно.

Для підключення генератора до будинку служба з надзвичайних ситуацій також рекомендує запрошувати фахівців, які знаються на цьому і можуть правильно його розмістити та під'єднати до мережі.

Читайте також

З початку опалювального сезону бригади швидкої допомоги на Закарпатті госпіталізували 37 людей з отруєнням чадним газом

Газовики прокоментували отруєння чадним газом чотирьох лучан

Цеглина на газовій плиті для обігріву: спеціаліст Рівнегазу пояснив, у чому небезпека