Хмельниччина як тиловий регіон є сприятливою для ведення бізнесу - економіст

Суспільне Хмельницький

Шість тисяч осіб від 24 лютого зареєстрували свій бізнес на Хмельниччині. Про це Суспільному розповіла начальниця управління Державної податкової служби області Оксана Дмитрієва. За її словами, приріст до бюджету йде, попри те, що під час воєнного стану окремі категорії підприємців мають право не платити податки. Суспільне поспілкувалось із місцевими підприємцями, які відкрили власну справу після запровадження воєнного стану.

Відкрити барбершоп в середмісті Хмельницького восени 2022 року вирішили хмельничани Максим Вознюк та Олександр Самчук. Максим – професійний майстер, що кілька років займається чоловічими стрижками, через це захотів мати власну справу. Розповідає: "Під час війни, звісно, є чимало ризиків, але чекати нема часу. Всі ми люди, всі ми живемо, можна сказати, одним днем".

Його колега Олександр професію чоловічого перукаря лише починає опановувати. Вирішив спробувати за порадою Максима, з яким товаришує. На власний бізнес, в який зміг зараз вкласти кошти, заробив до війни на роботі в Польщі. Розвивати барбершоп, кажуть хлопці, довелося з нуля: капітальний ремонт приміщення, закупівля обладнання, просування в соціальних мережах.

Олександр розповідає: "Це дуже великий був стрибок цін. Ми впродовж трьох тижнів робили ремонт, тричі їздили за матеріалами і щоразу ціни різнилися, щоразу збільшувалися".

Зараз найбільша проблема – електропостачання, бо чоловіча стрижка потребує роботи електроприладів. Крім того, зовнішня реклама та робота з клієнтами у соцмережах.

Воркаут-школу відкрив наприкінці листопада Артем Яринич. Він професійно займається спортом ще зі школи, зараз набирає групи дітей для індивідуальних занять із вуличної гімнастики та загальної спортивної підготовки. Каже: "Перш за все, ми маємо жити далі і вчити молодь, щоб вона себе фізично підтримувала, щоб діти росли здорові та спортивні".

Артем та інші тренери проводять безкоштовні заняття для вимушених переселенців. До відключення електрики готовий, за потреби, каже, закупить дизель-генератор.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії шість тисяч осіб на Хмельниччині започаткували власну справу, розповідає начальниця управління Державної податкової служби області Оксана Дмитрієва. За її словами, нині на обліку в державній податковій службі області перебуває 90 тисяч платників податків, з них 59 тисяч – суб’єкти підприємницької діяльності, фізичні особи підприємці, 45 тисяч – платники єдиного податку.

Оксана Дмитрієва каже: завдяки платникам податків за 2022 рік до місцевих бюджетів надійшло 10 мільярдів гривень, що на 2,1 мільярда більше, ніж минулого року.

Під час воєнного стану бізнес має працювати та розвиватись, бо податками, що йдуть до бюджету, підприємці також підтримують Збройні сили України, розповідає докторка економічних наук Раїса Квасницька. За її словами, Хмельниччина як тиловий регіон наразі є досить сприятливою для ведення бізнесу.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.