ДБР розслідує, чому РФ вдалося швидко окупувати південь України — очільник СБУ

. Голова СБУ Василь Малюк. Фото: Служба безпеки України/Facebook

Державне бюро розслідувань з'ясовує, яким чином війська РФ швидко просунулися з окупованого Криму півднем України.

Виконувач обов'язків голови СБУ Василь Малюк в інтерв'ю "1+1" розповів, що відповідне кримінальне провадження знаходиться в ДБР.

"Вони здійснюють слідство, на сьогодні проводиться багато експертиз. Я не маю жодного права розкривати карти, то їхнє провадження. Ми не можемо порушити принцип таємниці слідства, разом з тим, наскільки мені відомо, слідство вже на завершальному етапі", — зазначив він.

Малюк додав, що до окупації півдня дотичний і колишній керівник Кримської служби безпеки полковник Олег Кулініч, який проводив там антитерористичні навчання, не погодивши це з керівником антитерористичного центру при СБУ.

Що відомо про Олега Кулініча

16 липня Державне бюро розслідувань та Служба безпеки України провели спільну спеціальну операцію, в результаті якої викрили та затримали колишнього начальника СБУ в Криму Олега Кулініча.

Йому повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 114 (пособництво у передачі або збиранні з метою передачі іноземній державі, іноземній організації або їх представникам відомостей, що становлять державну таємницю).

Слідчі встановили факти співпраці затриманого з представниками спецслужб Російської Федерації. Ця інформація підтвердилася і проведеними ДБР експертизами, повідомили у Бюро.

Співробітник СБУ також передавав російським спецслужбам розвідувальну інформацію проти України. Зокрема, було задокументовано передачу ним інформації, що становить державну таємницю, додали у ДБР.

Війна. Усі останні новини