Через відключення електроенергії освітні заклади Івано-Франківщини переводять на дистанційне навчання

Фото: Depositphotos

10 шкіл та 15 дитячих садків Івано-Франківської області перейшли на дистанційне навчання через порушення теплового режиму в приміщеннях. Його спричиняють відключення електроенергії, оскільки освітні заклади не встигають прогріти. Про це на нараді в голови обласної військової адміністрації повідомив заступник департаменту освіти та науки Ігор Гаврилюк.

Як розв'язуватимуть проблему і чому виникають труднощі із закупівлею генераторів, читайте у матеріалі Суспільного.

"Ми працюємо разом з громадами над тим, щоб забезпечити альтернативним живленням навчальні заклади — як дошкільні, так і загальноосвітні. Станом на 16 грудня генераторами забезпечені 44% шкіл і 14% дошкільних закладів", — розповів Ігор Гаврилюк.

На дистанційну форму навчання рекомендували перевести й профтехучилища, бо в гуртожитках холодно. Через відключення світла також виникають проблеми з організацією харчування.

"Якщо ми встигаємо за графіком, коли в навчальних закладах є електроенергія протягом двох годин, то встигаємо приготувати повноцінний обід: перше, друге і чай. Якщо часу менше, то виходить гірше, бо дітей не тільки треба годувати, але й обігрівати", — розповідає Ігор Гаврилюк.

За його словами, якщо температура в навчальних закладах 16°C і нижча, то керівники громад мають перевести навчання на дистанційну форму або забезпечити заклади генераторами. Проте голови громад кажуть, що замовили генератори, але платежі не проходять через казначейство

"У 29 закладів закупили генератори на 520 тис. грн. 400 тис. нам додали. Тепер платіж не проходить через казначейство. Є речі, які від нас не залежать", — розповів голова Косівської громади Юрій Плосконос.

Керівниця Головного управління Державної казначейської служби області Віра Смачило сказала, що всі платежі, сплачені до 14 грудня, вже провели, а ті, які подали пізніше, проведуть з дня на день.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!