Перейти до основного змісту

Зеленський підписав закон про КСУ. Що він передбачає

. Спеціальне пленарне засідання КСУ, ілюстративне фото: УНІАН

Президент України Володимир Зеленський сьогодні 20 грудня підписав ухвалений Верховною радою проєкт закону №7662 щодо добору кандидатур на посаду судді Конституційного суду України на конкурсних засадах.

Раніше сьогодні Венеціанська комісія опублікувала оновлений висновок щодо відповідного законопроєкту.

У новому висновку вона наголосила на двох важливих моментах:

  • У Дорадчу групу експертів, яка перевірятиме кандидатів у КСУ, необхідно включити ще одного, сьомого, члена з міжнародних експертів. Цей сьомий незалежний експерт дозволить нівелювати політичний вплив на комісію.
  • Рішення Дорадчої групи експертів мають бути обов’язковими. За жодних обставин кандидат, який пройшов їхню перевірку з негативним результатом, не може стати суддею КСУ.

Ухвалений Верховною Радою законопроєкт наразі передбачає шістьох членів ДГЕ, з яких троє є незалежними експертами, а решта призначаються президентом, Верховною Радою і З’їздом суддів, при чому без голосу останніх жодне рішення ухвалити неможливо.

Після ухвалення схвалення законопроєкту в цілому 13 грудня правозахисники зазначали, що чинна редакція документа містить ризики узурпації судової влади.

Читайте також: Рада проголосувала за зміну процедури обрання кандидатів на посаду судді КСУ. Юристи кажуть про ризики

1 грудня 2021 року президент Зеленський заявляв, що у реформуванні судової системи України "пишатися поки нема чим", проте вона буде завершена.

28 лютого, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Зеленський підписав заявку на членство України в ЄС. Реформа Конституційного суду є однією з семи вимог до України на шляху до вступу в ЄС.

Читайте також: "Візьмемо свій Еверест": Зеленський нагадав про сім вимог до України для членства в ЄС

Топ дня

Вибір редакції