Рівень життя у РФ падатиме, але росіяни цим не переймаються — економіст Аслунд про війну та російські перспективи

Ексклюзивно
. Шведсько-американський економіст і дипломат Андерс Аслунд, фото: Getty Images

Шведсько-американський економіст і дипломат Андерс Аслунд в ефірі Суспільного зазначив, що за попередні 7 років рівень життя Росії впав на 10%, за цей рік — ще на 10%, і ймовірно падатиме надалі.

Водночас на думку експерта, росіяни "через це не дуже переймаються".

"На жаль, є така проблема в Росії – вони страждають від війни, але мовчать. Звичайно, найбільше страждають українці від цієї війни", — сказав Аслунд.

За його словами, антиросійських санкцій наразі недостатньо, зокрема через те, що Росія виробляє близько 11 відсотків світової нафти, а світ "без цього не може".

Читайте також: Російські нафтові доходи впали попри зростання видобутку — The Guardian

Економіст зазначив, що зараз Росія "виграла" у світу завдяки цінам на нафту, а для того, щоб санкцій мали більшу ефективність необхідно обмежити експорт електроніки в Росії.

"Я не бачу меж російської агресії проти України. Путін готовий віддати все, аби перемогти в цій війні", — додав Аслунд.

Андерс Аслунд — шведсько-американський економіст і дипломат, провідний міжнародний експерт з питань національних економік України, Росії та країн колишнього СРСР.

Професор Джорджтаунського університету, старший науковий співробітник Центру Євразії Атлантичної ради, старший науковий співробітник Інституту Петерсона, радник чисельних урядових та економічних організацій. Член наглядової ради банку "Банк Кредит Дніпро".

Читайте також: Потанін та Гладков: Мінфін США розширив санкції проти російських посадовців та установ