Ракети для IRIS-T та вантажівки: Німеччина передала Україні нову партію військової допомоги

Система ППО IRIS-T. Getty Images

Німеччина передала на потреби Сил оборони України нову партію техніки та боєприпасів, зокрема, для комплексу протиповітряної оборони IRIS-T.

Відповідний перелік оприлюднений на сайті німецького уряду.

Зокрема, Україна отримала ракети для зенітно-ракетного комплексу IRIS-T (без вказання кількості), а також 2 броньовані ремонтно-евакуаційні машини. Окрім того, Німеччина передала 30 тисяч пострілів до 40-міліметрового гранатомета, а також 5 тисяч 155-міліметрових артилерійських снарядів.

Інша допомога включає 4 машини швидкої допомоги та 18 вантажівок 8x8 зі змінним кузовом.

Раніше німецьке посольство в Україні повідомило, що Німеччина планує передати Україні 18 самохідних артилерійських установок RCH-155, 80 пікапів, 7 вантажівок та 90 одиниць протидронного обладнання.

Що відомо про військову допомогу Німеччини Україні

В липні уряд ФРН оприлюднив список летальної та нелетальної допомоги Україні. У ньому, зокрема, озброєння, боєприпаси, техніка, пальне, медичні засоби, обмундирування, намети й лікарняні ліжка. Згодом Німеччина передала Україні три зенітні самохідні установки Gepard та 11 гусеничних бронетранспортерів М113. Додатково ЗСУ отримали тисячу сухпайків.

9 листопада Німеччина передала Україні новий пакет допомоги. До нього увійшли бронеавтомобілі, ракети для ППО та системи захисту від дронів.

30 листопада президент Володимир Зеленський повідомив, що уряд Німеччини ухвалив рішення передати Україні зенітно-ракетний комплекс MIM-104 Patriot.

Читайте також

Обстріл центру Херсона, Польща признала Росію спонсором тероризму. 295 день війни. Онлайн