Зеленський продовжив заборону на "Вконтакте" та "Одноклассники"

Президент Володимир Зеленський підписав указ про заборону в Україні російських соціальних мереж "Вконтакте", "Одноклассники" та інших сайтів.

У документі №184/2020 зазначається, що відповідно до статті 107 Конституції президент постановляє ввести у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони від 14 травня 2020 року "Про застосування, скасування і внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

Повідомляється, що контроль за виконанням цього рішення Ради покладено на Секретаря РНБО Олексія Данілова.

Також цим указом продовжили персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до фізичних осіб та юридичних осіб РФ.

"Міністерству закордонних справ України поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів", — йдеться у документі.

Указ набирає чинності з дня його опублікування, 14 травня.

Що відомо

  • 13 травня Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про продовження заборони російських соцмереж "Вконтакте", "Одноклассники", "Mail.ru" та інших сайтів.
  • 4 квітня у РНБО повідомляли про наміри продовжити заборону на російські "ВКонтакте" та "Одноклассники".
  • Згідно з указом п'ятого президента Петра Порошенка №133, термін дії санкцій проти російських веб-ресурсів мав би завершитись 15 травня 2020 року.
  • Зокрема, указ передбачає заборону інтернет-провайдерам здійснювати послуги з доступу до сайтів Яндекс, Доктор Веб, Лаборатория Касперського, Mail.ru, соцмереж Однокласники і Вконтакте.
  • 10 квітня СБУ внесла пропозиції щодо продовження заборони російських соцмереж ще на 3 роки.