У Сумах "підрозділ фей" пече пиріжки та плете сітки для військових

Фото: Суспільне Суми

Дві тисячі пиріжків, а також тістечка, млинці та пончики. Крім цього, плетуть сітки та виготовляють окопні свічки. Усе це щодня роблять сумські волонтерки, яких військові назвали "підрозділом фей".

Жінки зорганізувались 26 лютого і з того часу не мали жодного вихідного. Усе печуть на кухні у волонтерки Дар’ї Ігнатенко.

Фото: Суспільне Суми

"Вони всі панікували, вони не знали куди подітись, вони боялись. Я їм запропонувала прийти сюди. Тепер в нас одна смажить капусту, одна кришить картоплю, третя – ліпить. І отак ми сколотили такий підрозділ", — розповідає волонтерка.

Фото: Суспільне Суми

На початку повномасштабного вторгнення жінки пекли з того, що приносили небайдужі сумчани.

"Люди віддавали все, що тільки могли. Як відкрилася правда, хто є хто. Хто є ворог, а хто друг, якось стало видніше. А тоді вже без цього ми не могли, ми сюди приходили, нам було спокійніше. Там десь тривога, а нам ніколи. Просто ми у вікно дивимося, там десь тривога, а нам треба пиріжки пекти", — пригадує Тетяна Матюшенко, волонтерка.

Аби встигнути більше, процес на кухні розпочинається не пізніше 04:00 та підлаштовується під відключення електрики. Якщо вона є – пиріжки печені, якщо ні – смажені.

Фото: Суспільне Суми

Перші пиріжки, говорять, військові забирають близько 06:00. Смаколики відправляють як по області, так і на передову.

"Нас не лякає відсутність світла, намагаємось внести частинку своєї любові, душі, тепла нашим захисникам, щоб в них були сили, щоб в них були сили, бажання. Бажання звісно в них є, вони в нас найкращі. І хочемо, щоб вони відчули нашу цю любов", — каже Оксана Лисобик, волонтерка.

Фото: Суспільне Суми

Процес тут не зупинявся ні на день. Як завершують випікати пиріжки, виготовляють окопні свічки та плетуть маскувальні сітки.

"Покажу наш такий набір, який їде завжди до хлопців з пиріжками. Їде окопна свічка. Пічечка – це нам роблять з інших міст люди, отак й набір їде завжди. А потім докладаємо по запиту", — говорить Дар'я, а також показує чай і каву, які додають до набору.

Через те, що на попередній плиті готували майже цілодобово, вона вибухнула, на нову почали збирати у Facebook. Гроші назбирали за три години. Дар'я розповідає:

"Накидали нам 4 тисячі, ну ми в Інтернеті дивимось, що в нас є на таку суму, поки була тривога – ми простояли півтори години накидали нам на кращу. І ми такі купили, прийшли одразу поставили, людям скинули, що дякую!"

Аби налагодити безперебійний процес випікання, замовили пічку на дровах. Зараз "підрозділ" вже збільшився до 15 людей, допомогають небайдужі місцеві мешканці та з-за кордону. Волонтерок називають феями, їх вироби — чарівними, а передають усе військовим у "сердешних коробках".

Фото: Суспільне Суми

"Ніколи не думала, що від пиріжків будуть мозолі, ми маємо допомагати військовим. Вони в нас суперові. Допомагати, показати, що ми їх цінуємо, любимо. Трішки сили, трішки українського духу, трішки тепла, маминого, сімейного. І крокуємо з ними до перемоги, звісно вона вже скоро, ми в це віримо — додає Дар'я Ігнатенко.

Читайте також

  • У Липовій Долині на Сумщині волонтерки шиють плитоноски та допомагають армії

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Вибір редакції