Зеленський запропонував Байдену провести глобальний "саміт миру"

Президент Джо Байден розмовляє з президентом України Володимиром Зеленським. Фото: Getty Images

Президент України Володимир Зеленський запропонував президенту США Джо Байдену провести глобальний "саміт миру". Про це він сказав під час телефонної розмови з Байденом 12 грудня.

"Президент України окреслив бачення української сторони щодо подальшої роботи в цьому важливому напрямі та виступив з ініціативою скликання Глобального саміту миру", — повідомляє Офіс президента.

Під час розмови Зеленський наголосив, що Україна прагне досягти миру, та відзначив важливість консолідації міжнародних зусиль для досягнення цієї мети.

"Саме задля цього під час саміту G20 президент України представив формулу миру, яка передбачає десять критично важливих кроків, реалізація яких дасть змогу припинити війну", — зазначили в ОП.

Раніше, 11 грудня Зеленський провів телефонні розмови з президентами Франції Макроном та Туреччини Ердоганом. З французьким колегою Зеленський також обговорив українську формулу миру та енергетику, а з Ердоганом зокрема обговорили можливість розширення "зернового коридору".

Що передбачає "формула миру" Зеленського

У жовтні 2022-го Зеленський озвучив лідерам країн "Групи семи" (G7) "формулу миру" для подолання російської загрози. Вона зокрема передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Також формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.

Війна. Усі новини