У США Палата представників схвалила оборонний бюджет на 2023 рік із військовою допомогою Україні

Важливо
Фото: Associated Press

У США Палата представників Конгресу у четвер, 8 грудня, схвалила законопроєкт про національну оборону на 2023 фінансовий рік на суму 858 мільярдів доларів. Про це інформує CNN. Документ передбачає надання Україні щонайменше 800 мільйонів доларів на додаткову безпекову допомогу у 2023 році.

Законодавці Палати представників схвалили остаточну узгоджену версію Закону про санкціонування національної оборони на 2023 фінансовий рік, який визначає програму політики та санкціонує фінансування Міністерства оборони. Після ухвалення в Палаті представників цей документ має схвалити Сенат. Потім його надішлють президенту Джо Байдену для підписання.

У рамках плану фінансування національної оборони в розмірі 858 мільярдів доларів, цей захід передбачає виділення 817 мільярдів доларів спеціально для Міністерства оборони. Масивний законопроект містить величезну кількість політичних положень. Серед них він дозволить підвищити зарплату військовослужбовцям на 4,6%. Він містить положення щодо зміцнення військово-повітряних сил і оборонних можливостей наземної війни, а також кібербезпеки. Він також спрямований на посилення підтримки США України та НАТО.

Раніше стало відомо, що компромісний варіант законопроєкту передбачає виділення на оборону на 45 мільярдів доларів більше, ніж просив Байден, оскільки учасники переговорів у Конгресі намагалися подолати наслідки глобальної інфляції та надати Україні додаткову безпекову допомогу.

Законопроєкт, зокрема, передбачає виділення 2,7 мільярда доларів на збільшення потужностей виробництва боєприпасів, а також тимчасову відмову від деяких обмежень на контракти на боєприпаси для підтримки України.

Обоонний бюджет ухвалюється щороку з 1961 року і стосується всього: від підвищення зарплати для військ США (цього року воно становить 4,6%) до кількості кораблів і літаків, які можна придбати, та як вирішити проблеми з Китаєм і Росією. Законодавці використовують NDAA як засіб для низки ініціатив.

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Водночас Байден заявив, що США не постачатимуть Україні ракетні комплекси, які дозволятимуть уражати цілі, розташовані на території Росії. Втім, ЗМІ ширили інформацію, що Україна зможе отримати РСЗВ, але не великої дальності.