"Мінному терору РФ доведеться протидіяти роками" — Зеленський

Президент Володимир Зеленський / Фото: пресслужба президента

Мінний терор — це та форма російського терору, якій доведеться протидіяти роками. Про це під час вечірнього звернення заявив президент Володимир Зеленський, який відзначив державними нагородами посмертно поліцейських з Черкащини, які підірвалися на російських мінах на Херсонщині.

“Терористи свідомо намагаються залишити після себе якнайбільше смертельних пасток. Закопаних “фугасів”, розтяжок, замінованих будівель, машин та інфраструктури”, — сказав президент.

За словами Зеленського, ідеться про понад 170 тисяч квадратних кілометрів небезпечної території. Президент додав, що все це буде серед пунктів обвинувачення проти Росії за агресію – саме мінний терор.

“Який навіть ще жорстокіший та підліший, ніж ракетний, бо немає такої протимінної системи, яка могла би знищити хоча б частину загрози, як це робить наша ППО”, — сказав Зеленський.

Він також подякував партнерам, які допомагають Україні з протимінною роботою.

“Канада, Японія, Британія, Словаччина, амбасадори й донори United24 та багато-багато інших, хто розуміє, як це важливо, щоб Україна не залишалася сам на сам із проблемою замінованої окупантами території”, — сказав Зеленський.

Що відомо про поліцейських, що підірвалися на міні на Херсонщині

На Херсонщині 7 грудня на міні підірвалися четверо черкаських поліцейських. Про це повідомив очільник Нацполіції Ігор Клименко. З йогог слів, під час проведення стабілізаційних заходів на каскаді ворожих мін підірвалися начальник Головного управління Нацполіції в Черкаській області Михайло Куратченко, вибухотехнік Ігор Мельник, кінолог Сергій Ненада та помічник чергового СРПП Уманського райуправління поліції Вадим Періжок.

Читайте також

ЄС виділить 1 млн євро на розмінування в Україні

У ДСНС розповіли про 70 тисяч виїздів на обстріли і розмінування деокупованих територій