У ЄС затвердили рішення не визнавати документи, видані Росією на окупованих територіях України та Грузії

Фото: Тьєррі Монасса/Getty Images

Рада Європейського Союзу 8 грудня ухвалила рішення не визнавати російські документи, видані на тимчасово окупованих територіях України і Грузії.

Рішення оприлюднили на сайті Ради ЄС.

"Рада ЄС ухвалила рішення не приймати російські документи на подорож, що були видані на тимчасово окупованих територіях України і Грузії. Це рішення є відповіддю на російську неспровоковану та нічим не виправдану збройну агресію проти України та на російську практику видачі російських міжнародних паспортів мешканцям окупованих регіонів. Воно (рішення Ради ЄС – ред.) враховує також одноосібне рішення Росії визнати незалежність територій Грузії, Абхазії та Південної Осетії, у 2008 році", — йдеться у повідомленні.

Російські документи, що видані у цих регіонах, не будуть прийматися як чинні документи на подорож для отримання віз або для перетину кордонів Шенгенської зони.

Документи РФ вже не визнаються або знаходяться на стадії невизнання у країнах ЄС.

Що відомо про видачу Росією своїх паспортів на окупованих територіях

Від початку окупації Криму у березні 2014 року Росія почала видавати російські міжнародні паспорти мешканцям півострова. Пізніше, у квітні 2019 року, така практика була поширена на окремі райони Луганської та Донецької областей.

У 2022 році окупаційна влада РФ почала роздавати російські паспорти також мешканцям тимчасово захоплених районів Запорізької та Херсонської областей.

ЄС розглядає такі дії як ще один прояв порушення суверенітету та територіальної цілісності України, чергове порушення Росією міжнародного права та проводить послідовну політику невизнання спроб Росії анексувати тимчасово окуповані території України, а також Грузії.

Війна. Усі новини