У Херсоні судитимуть освітянку-колаборантку. СБУ завершила досудове розслідування

Посадовиця так званого "Департаменту освіти і науки ВЦА Херсонської області". Фото: Прокуратура Херсонської області/Telegram

Вчителька з Херсона організувала роботу у сфері освіти за російською програмою та очолила одну з міських шкіл. Псевдопосадовицю окупаційного «Департамента образования и науки военно-гражданской администрации Херсонской области» судитимуть, повідомляє СБУ у Херсонській області.

Жінка, перебуваючи на "посаді", організовувала роботу у сфері освіти в окупованих районах області за російською освітньою програмою. Також готувала документацію відповідно до російських стандартів, займалась організацією виїздів українських освітян до АР Крим на курси підвищення кваліфікації. Згодом вона "очолила" одну зі шкіл міста. Під її "керівництвом" навчальний заклад перейшов на російську навчальну програму та розпочав незаконну діяльність.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури, до суду скерували обвинувальний акт стосовно колаборантки за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

Що відомо

  • Правоохоронці Херсонщини завершили досудове розслідування і передали до суду справу директора одного з ліцеїв Новокаховської міської ради, якого підозрюють в колабораційній діяльності.

Читайте також

288 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber