Кабмін заборонив українцям їздити у Білорусь за внутрішніми паспортами

Оновлено

Кабінет міністрів заборонив українцям їздити до Білорусі за внутрішніми паспортами з 1 вересня.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 13 травня.

Таким чином призупинено дію угоди між Кабміном України та урядом Білорусі від 12 червня 2009 року, яка дозволяла українцям їздити до Білорусі без закордонних паспортів.

Постанова набуває чинності з 1 вересня 2020 року.

Згідно з пояснювальною запискою, заборону ініціювали задля посилення прикордонного контролю під час перетину кордону між Україною та Білоруссю.

Раніше українці могли в'їжджати, виїжджати або прямувати транзитом через Білорусь через будь-які КПП та перебувати на території сусідньої країни протягом 180 днів без віз на підставі дійсного паспорту громадянина України.

Зазначається, що підставою для заборони таких поїздок став низький ступінь захисту паспорта громадянина України (у формі книжечки), що призводить до зростання кількості підробок документів.

Крім того, відсутність у такому паспорті інформації про особу латиницею унеможливлює автоматичне зчитування інформації з документів при здійсненні прикордонного контролю. Це, у свою чергу, заважає перевіряти інформацію щодо обмежень при перетині контролю, у тому числі щодо перебування особи в базі Інтерполу.

Також повідомляється, що якщо людина загубила свій внутрішній паспорт на території Білорусі, то відновлення його дипломатичними установами є складним і тривалим.

У проєкті постанови наголошується, що перетин кордону з закордонними паспортами пришвидшує процедуру, оскільки інформація з них зчитується спеціальними приладами.

У документі наголошується, що обмеження стосуватимуться тільки виїзду з України до Білорусі. В'їхати в Україну з території Білорусі можна буде за внутрішнім паспортом.

Зазначається, що реалізація постанови посилить національну безпеку.

Що відомо

  • Між Україною та Білоруссю діє безвізовий режим. Українці могли перетинати українсько-білоруський кордон за внутрішніми паспортами.
  • Разом з тим Білорусь не визнає документи громадян України, що посвідчують особу, у вигляді пластикової картки (ID-карти) в якості дійсного документа для в'їзду-виїзду, прямування транзитом і перебування на території країни.
  • Тому неповнолітнім громадянам України та громадянам України — власникам ID-карт, для в'їзду в Білорусь необхідно мати закордонний паспорт.