Німеччина очікує на нову хвилю українських біженців через прихід зими

Біженці на вулиці у Львові, ілюстративне фото: УНІАН

Уряд Німеччини очікує на подальший сплеск українських біженців у найближчі тижні у зв'язку із зимовим зниженням температури та атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України.

Як повідомляє Sky News, про це заявив посол Німеччини у Великій Британії Мігель Бергер.

"Путін продовжує терор мирного населення. І ми вкрай занепокоєні цим, тому що ці атаки на енергетичну інфраструктуру означають, що багатьом людям в умовах низьких температур доведеться залишити Україну. Тому ми очікуємо нову хвилю біженців найближчими тижнями", — зазначив дипломат.

Зазначається видання, від початку війни до Німеччини прибув мільйон українських біженців.

11 жовтня уповноважена уряду Німеччини з питань міграції Рім Алабалі-Радован у коментарі Redaktionsnetzwerk Deutschland заявила, що в уряді Німеччини чекають на зростання потоку біженців з України на тлі наближення зими, через що цьогорічні показники міграції перевищать статистику 2015 року.

За словами посадовиці, нині до Німеччини в’їздять близько 150 українців на день, однак це число може зрости через "сувору воєнну зиму. Чиновниця зазначила, що зміни кількості біженців насамперед вплинуть на безпосередніх сусідів Німеччини — Польщу, а також Чехію.

Що відомо

  • У вересні чисельність населення Німеччини досягла історичного максимуму через зростання потоку біженців.
  • Майже п'ять з восьми мільйонів українців, що виїхали до країн Європейського Союзу від початку повномасштабного вторгнення, уже встигли повернутись в Україну. Про це повідомила глава Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн під час пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Києві, яка відбулась 15 вересня.

Читайте також

"Церковний список", Зеленський критикує ЄС за ціни на російську нафту. 284 день війни. Онлайн