Росія вкрала українського зерна щонайменше на мільярд доларів — NASA Harvest

Зерно. Ілюстративне фото: Суспільне Одеса

Команда NASA Harvest Програма NASA з продовольчої безпеки та сільського господарства.провела дослідження і за допомогою аналізу супутників знімків встановила, що Росія вкрала українського зерна щонайменше на 1 млрд доларів.

Bloomberg пише, що за даними агентства з непідконтрольних Україні територій було зібрано майже 6 млн тонн пшениці — близько 88% озимих культур, посіяних на окупованих територіях. Водночас незібрані площі переважно розташовувались вздовж лінії фронту.

Видання зазначає, що російські кораблі експортували зерно, ймовірно, до різних країн, включно з Лівією та Іраном, але оскільки вантажовідправники приховують походження вантажів, було важко оцінити справжні обсяги.

"Аналіз дає уявлення про те, що відбувається на окупованих територіях. Він використовує модель машинного навчання, яка виявляє зміни текстури та кольору на основі часових рядів супутникових зображень, щоб нанести на карту місця зібраного чи незібраного врожаю", — пише видання.

Команда NASA Harvest також підрахувала, що аграрії цього року в Україні зібрали 26,6 млн тонн пшениці, що на кілька мільйонів тонн перевищує інші провідні прогнози.

Оцінки NASA Harvest стосуються тільки пшениці і наразі виключають інші культури чи продукти харчування, які зберігалися на складах.

Що відомо

  • 22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.
  • 29 жовтня Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.
  • Президент Володимир Зеденський заявив, що блокада зернової угоди — це намір Росії повернути загрозу масштабного голоду для Африки та Азії. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав заяви РФ "піаром на голоді" та наголосив, що Росія, швидше за все, збирається постачати зерно, вкрадене з України.
  • У Білому домі відреагували на припинення Росією "зернової угоди", звинувативши РФ у намаганні використати розпочату нею війну як привід перетворити "продовольство на зброю".
  • 2 листопада Росія відновила свою участь у "зерновій угоді".
  • 17 листопада у Стамбулі домовилися про продовження "зернової угоди" для експорту продовольства з трьох українських морських портів ще на 120 днів.