Тур де Франс вперше у своїй 120-річній історії фінішуватиме поза межами Парижа: у чому причина

AP

Та вперше від 1989 року - гонкою з роздільним стартом.

Знаменита шосейна велобагатоденка Тур де Франс вперше у своїй 120-річній історії закінчуватиметься не в Парижі у 2024 році. Про це повідомили організатори змагань.

Традиційно "Велика петля", що проходить у Фрації протягом трьох змагальних тижнів, закінчується в столиці або її околицях. Незмінними локаціями для заключного етапу впродовж історії змагань залишалися стадіон "Парк де Пренс", велодром "Де Вінсен" або Єлисейські поля.

Та у 2024 році організатори гонки вирішили закінчити її за межами столиці. Натомість учасники фінішуватимуть на півдні країни - у Ніцці, в нестандартному для "Туру" останніх років форматі.

Чому фінал ТДФ-2024 відбуватиметься за межами Парижа?

У заяві організатори пояснюють перенесення заключного етапу до Ніцци логістичними складнощами, які спричинені проведенням у Парижі літніх Олімпійських ігор-2024.

Підготовка до Ігор заблокує Єлисейські поля в центрі міста для проведення там велозмагань. Олімпіада-2024 стартує в столиці 26 липня, незабаром після звичних дат для фіналу "Великої петлі".

В якому форматі проходитиме заключний етап ТДФ-2024?

Впродовж попередніх років фінальний день багатоденки пролягав рівнинним маршрутом та носив радше виставковий характер у контексті визначення переможця загального заліку "Туру".

У 2024 році останній етап проходитиме у форматі гонки з роздільним часом. Таким чином він передбачатиме потенційну боротьбу за жовту майку лідера "Туру" до останніх кілометрів.

Чемпіон Йонас Вінґеґор у "розділці" 20-го етапу Тур де Франс 2022 року. AP

Востаннє Тур де Франс закінчувався "розділкою" ще у 1989 році. Тоді за підсумком 21-го етапу перше місце в заліковому заліку виборов американець Ґреґ Лемонд, що випередив тогочасного чинного лідера Лорена Фіньйона майже на хвилину.

Що відомо

  • Організатори не оголошували місце, де стартуватиме Тур де Франс 2024 року. У 2023-му "Петля" розпочнеться з гірського етапу в іспанському Більбао та повернеться до Франції на третій змагальний день.
  • У 2022 році переможцем багатоденки вперше в кар'єрі став данець Йонас Вінґеґор. У загальному заліку він переміг у боротьбі з чемпіоном двох попередніх "Турів", словенцем Тадеєм Погачаром.
Читайте також: Данець Вінгегор виграв Тур де Франс. Чемпіон генеральної класифікації змінився вперше за три роки
  • Тур де Франс - один з трьох велошосейних Грандтурів, найбільших багатоденок у календарі Світового туру UCI. Вперше змагання проводилися у 1903 році, що робить Тур найстаршим з усіх Грандтурів.