Як у Львові аптеки та поліклініки зберігають ліки без електроенергії

Суспільне Львів

Станом 1 грудня на Львівщині тривають аварійні вимкнення електроенергії. Для зберігання ліків та вакцин потрібні холодильники, які, в свою чергу, залежать від електроенергії. Суспільне дізнавалося, як в аптеках та амбулаторіях зберігають такі ліки при відсутності електроенергії.

У випадку відімкнення електрики в аптеках користуються генераторами, які забезпечують роботу холодильників. У них зберігають вакцини та ліки.

"Генератор під'єднується протягом 5 хвилин, тому холодильник не встигає практично змінити своєї температури. До термолабільних Термолабільність — нестійкість проти дії (впливу) теплотипрепаратів належать: інсуліни, вакцини, багато видів супозиторіїв, ін’єкційні форми, пробіотики. Тому в нашій аптеці в даний момент знаходиться 3 холодильника, один з яких — виділений саме для зберігання вакцин і в цьому холодильнику підтримується температура від 2 до 8 градусів по Цельсію", — каже завідувачка мережі аптек Галина Гарда.

У міській поліклініці від генератора заживляють відділення травматології. Тому холодильники, які зберігають медичні препарати, перемістили.

"Навіть коли відсутнє електроживлення, холодильник зберігає температуру до 8 годин, але ми, звичайно, не чекаємо 8 годин. Якщо ми бачимо, що температура починає підійматись, наприклад з 3 градусів вже 4-5, ми тоді вмикаємо генератор", — каже керівниця поліклініки Зоряна Остальська.

Ліки в холодильнику. Суспільне Львів

"У нас є холодові елементи, якщо не було б електроенергії, то ми б обкладали вакцини, для дотримання температурного режиму. Там, де в нас зберігаються вакцини є термометри", — каже керівниця поліклініки Зоряна Остальська.

Також є термологери, через них можна побачити статистику температурних показників на комп’ютері.

Термологер — пристрій через який можна побачити статистику температурних показників на комп'ютері. Суспільне Львів

"Окрім того у нас ведеться журнал реєстрації температури в холодильнику, де чітко розписують кожен місяць, кожну дату, годину і відзначають яка була температура в холодильнику", — каже керівниця поліклініки Зоряна Остальська.

Керівниця поліклініки Зоряна Остальська показує журнал реєстрації температури в холодильнику. Суспільне Львів

Також в холодильнику є індикатори, які темніють при підвищенні температури. За потреби медсестра кабінету щеплень, бере потрібну вакцину з холодильника і переносить її у спеціальній сумці, яка зберігає холод. За словами очільниці міського управління охорони здоров’я, основні медичні заклади міста забезпечені резервним живленням.

Спеціальна сумка для транспортування ліків, яка зберігає температуру. Суспільне Львів

"Є альтернативні джерела теплопостачання.Також в нас є запаси питної води, технічної води, запаси медикаментів, запаси продуктів. Наші основні заклади охорони здоров’я забезпечені Starlink, що дасть можливість забезпечити зв’язок між ними", — каже начальниця міського управління охорони здоров’я Марта Матюшко.

Для лікарень та поліклінік місто закупило 54 генератори.

Читайте також

Спрощують меню та подають холодні напої: як працюють львівські заклади без світла

Львівська міськрада отримала понад 40 заявок на відшкодування вартості генераторів