Бюджет Львівщини на 2023 рік становитиме 6,8 мільярдів гривень

Суспільне Львів

Начальник ОВА Максим Козицький затвердив бюджет Львівської області на 2023 рік. Він становитиме 6,8 мільярдів гривень. Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

Перш ніж затвердити бюджет, його виносили на обговорення у межах комісій Львівської обласної ради. У депутатів була можливість внести пропозиції.

Гроші передбачили на:

 • Фінансування закладів освіти в обласному бюджеті передбачили 2,1 млрд грн, що на 6% більше від очікуваного виконання у 2022 році. На програму розвитку освіти з цих грошей скерували 64 млн грн.
 • Фінансування установ соціального захисту — 0,8 млрд грн (на 56% більше), з них на реалізацію програми соціальної підтримки окремих категорій громадян, зокрема внутрішньо переміщених осіб та захисників і захисниць України – 136 млн грн.
 • Фінансування установ культури та мистецтва — 0,5 млрд грн (+6%), з них на реалізацію обласних програм — 15 млн грн.
 • Фінансування установ фізичної культури та спорту – 0,2 млрд грн (збільшили на 44%), з них на реалізацію програм — 71 млн грн.
 • Фінансування закладів медицини передбачили 1 млрд грн. У порівнянні з очікуваним виконанням у 2022 році обсяг видатків галузі зменшується на 3%. Це зумовлено передачею на фінансування з державного бюджету шляхом оплати послуг патологоанатомічного бюро (з 1 січня 2023 року) та бюро судмедекспертизи (з 1 липня 2023 року).
 • Потребу у коштах на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, оплату енергоносіїв, інші захищені видатки забезпечили у повному обсязі.
 • На зміцнення матеріально-технічної бази установ соціально-культурної сфери передбачили 330 млн грн.
 • На реалізацію програми щодо підвищення енергоефективності та енергозбереження — 67 млн грн.
 • На реалізацію інфраструктурних проєктів, підтримку бізнесу та окремих військових формувань передбачили понад 280 млн грн.
 • На реалізацію програми розвитку й утримання автомобільних доріг, організації й безпеки дорожнього руху — 240 млн грн; сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства — 45 млн грн; охорони навколишнього природного середовища — 35 млн грн; розвитку й підтримки сільського господарства — 34 млн грн, охорони і збереження історико-культурної спадщини — 24 млн грн; інформатизації "Цифрової Львівщини" — 19 млн грн; з міжнародного і транскордонного співробітництва та європейської інтеграції — 17 млн грн.
 • Всього на реалізацію обласних цільових програм у 2023 році заклали 2 млрд грн. Ця сума відповідає сумі фінансування на рівні цього року.
 • У 2023 році прогнозується зростання у надходженнях податків і платежів до обласного бюджету на 4%, тобто на 180 млн грн у порівнянні з очікуваним виконанням 2022 року.
 • Основну частку в надходженнях до загального фонду обласного бюджету становить податок з доходів фізичних осіб. Понад 9 місяців, основним платником цього податку є бюджетна сфера, а не бізнес, як це було до повномасштабної війни.

"Покладаємо надію на збільшення надходжень податків і платежів від релокованих та новостворених підприємств й тих, які отримували фінансову допомогу в межах обласної програми підтримки бізнесу", — йдеться у повідомленні.

Читайте також

Мешкатиме понад 1000 людей. У Львові монтують нове модульне містечко для переселенців

Львівщина єдина в Україні щодня приймає евакуаційні потяги — начальник ОВА