Десять країн за десять днів: Кулеба про нові пакети військової допомоги

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Фото: УНІАН

Зброя залишається ТОП-пріоритетом роботи українських дипломатів. За останні десять днів рішення про нові пакети військової або фінансової допомоги на придбання озброєнь для України оголосили десять країн. Про це на брифінгу заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, останні тижні були особливо результативними у забезпеченні першочергових потреб ЗСУ у сучасних високоточних озброєннях. Йдеться про системи протиповітряної та протиракетної оборони, артилерійські системи великого калібру, реактивні системи залпового вогню, бойові броньовані машини, а також боєприпаси до всіх цих видів озброєнь.

“Лише у попередні десять днів рішення про нові пакети військової підтримки або фінансові внески на придбання озброєнь для України були оголошені десятьма країнами”, — сказав міністр.

За словами Кулеби про нові пакети допомоги оголосили США, Велика Британія, Іспанією, Канада, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Фінляндія, Франція, Швеція.

"Більшість з цих країн, а також Австралія, Греція, Данія, Естонія, Італія, Латвія, Литва, Польща, Словаччина, Чехія та деякі інші партнери продовжували реалізацію раніше заявлених пакетів оборонної допомоги", — сказав він.

Кулеба подякував всім державам-партнерам за підтримку і наголосив, що суттєве посилення України є єдиним ефективним інструментом відновлення довготривалого миру в Європі.

"Злочини Росії не зупинили ані принципи Статуту ООН, ані міжнародні договори, стороною яких вона була. Єдина мова, яку розуміють у Росії, це мова сили та готовності чинити опір. Тому ми закликаємо всіх партнерів посилити військову підтримку України”, — сказав міністр.

Що відомо

  • Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон повідомив, що Швеція надасть Україні новий пакет військової допомоги, вартість якого становить понад 3 млрд крон або 286,98 млн доларів.
  • Військово-повітряні сили Великої Британії передали українським військам найновішу версію ракет Brimstone 2 із лазерним наведенням, дальність польоту якої майже вдвічі перевищує цей показник у попередньої моделі.
  • Фінляндія і Канада оголосили про надання Україні нових пакетів військової допомоги у розмірі 55,6 млн євро і близько 34 мільйонів доларів відповідно.

Читайте також

Сенат США погодив виділення 12 мільярдів доларів допомоги Україні

5 мільярдів доларів: ЄС підписав Меморандум про фінансову допомогу Україні

Конгрес США до кінця року може ухвалити допомогу Україні на суму до 50 млрд доларів

ППО Avenger та снаряди для HIMARS: США підтвердили передачу Україні військової допомоги на 400 мільйонів доларів

Україна отримала новий пакет військової допомоги від Литви — Міноборони країни

"Ми з вами до кінця": британський прем’єр приїхав до Києва та анонсував нову військову підтримку