"Росія повинна бачити, що у неї немає шансів" — Зеленський країнам НАТО

Доповнено
Президент України Володимир Зеленський, фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський закликав парламенти держав-членів НАТО визнати Росію державою-спонсором тероризму. А також посилити санкції проти РФ. Про це Зеленський сказав у своєму виступі на сесії Парламентської асамблеї НАТО 21 листопада, що проходить в Мадриді. Також він закликав підтримати заявки України на членство в ЄС та Альянсі.

“Буде правильним, якщо ви у своїх парламентах визнаєте Росію державою-спонсором тероризму. Як це зробили парламенти Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії. Буде правильно якщо ваші країни постійно посилюватимуть санкції проти Росії, яка стала повною протилежністю нашій спільноті”, — сказав Зеленський.

За його словами, саме постійне посилення санкцій не дозволятиме державі-терористу адаптуватись і знаходити нові шляхи забезпечення свого терору. Потрібен новий 9-й пакет санкцій ЄС, нові санкції світу проти Росії за терор, пояснив Зеленський.

“Одразу ж після обмеження експортних цін на російські енергоресурси буде правильним, якщо ми унеможливимо ключовий терористичний задум Росії і забезпечимо Україні повний захист неба. Коли російські ракети та іранські дрони не зможуть досягти призначену для них мішень Росії доведеться робити те що треба нам з вами, а саме іти за нашою формулою миру”, — сказав Зеленський.

Але для цього, за його словами, Україну треба забезпечити достатньою кількістю систем ППО й оборонної та фінансової підтримки. Росія повинна бачити, що у неї немає шансів, сказав президент України.

Виступаючи перед членами Альянсу, президент нагадав про запропоновану ним Українську формулу миру. За його словами, всі пункти цієї формули миру – безсумнівні.

“Кожен народ у нашій з вами спільноті зацікавлений в тому, щоб не відбулось жодних небезпечних інцидентів на атомних об’єктах. Всі ми хочемо, щоб російські терористи більше не змогли забирати життя людей. Кожній з наших держав потрібен гарантований захист від будь-яких російських ракет і від будь-яких диверсій проти об’єктів інфраструктури. Всі ми зацікавлені в стабільності ринків – енергетичного, продовольчого та інших. Всі ми прагнемо того, щоб міжнародне право зберігало свою силу і реально діяло”, — сказав президент.

За його словами, кожен вважає справедливим, щоб винні у воєнних злочинах, депортаціях та будь-яких проявах геноцидної політики відповідали перед судом. Всі хочуть, щоб ніде у Європі не було спалених міст та руїн замість нормального життя. І все це забезпечує Українська формула миру. Від ядерної безпеки до відновлення територіальної цілісності України, від Трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України до протидії екоциду.

“Я пропоную вам і вашим країнам обрати той пункт формули миру, в якому ви можете проявити своє лідерство. Спільні дії – це те, що є справжньою миротворчістю”, — сказав Зеленський.

Зеленський додав, що Росія зробила ставку на геноцидну політику, і саме тому знищує українську енергетичну інфраструктуру.

"Вбити" електрику, водо- і теплопостачання зимою – а це є метою Росії – це поставити життя мільйонів людей під пряму загрозу. Це рівнозначно застосуванню зброї масового знищення – абсолютний злочин”, — сказав президент.

НАТО. Усі новини

Читайте також

Зима і люди. Як українці готуються до холодів в умовах війни

НАТО приводить більшу кількість військ в підвищену готовність — генсек

Парламентська асамблея НАТО визнала Росію державою-терористом — Чернєв