Російський військовослужбовець Микита Чибрін, який брав участь у війні проти України, виїхав до Європи, де планує допомогти судити керівництво Російської Федерації.
Про це повідомив засновник проєкту Gulagu.net, правозахисник Володимир Осєчкін.
Микита проходив службу в "скандально" відомій військовій частині №51460, яка на початку війни окупувала Бучу на Київщині. Він був зв'язківцем і працював у тиловому підрозділі. Чибрін переконує, що за весь час перебування в Україні — нікого не вбив, пише Осєчкін.
"За цей місяць ми як могли перевіряли "кейс Чибріна" і не змогли виявити жодних підтверджень того, що сам Микита брав участь у вбивствах українців. Навпаки, сам Микита зв'язався з нами і запросив допомогу в евакуації, бажаючи не тільки опинитися в Європі, а й дати докладні свідчення про все, що йому відомо про війну з моменту вторгнення 24 лютого", — пише правозахисник.
16 червня він покинув місце розташування бригади, сховавшись у машині з продуктами, потрапив до Росії, потім до Казахстану, а звідти до Іспанії. 15 листопада він прибув в Мадрид, де попросив притулку.
Чибрін передав правозахисникам матеріали для викриття воєнних злочинів і злочинів проти людства та людяності. Він збирається дати свідчення й розповісти все, що бачив під час окупації частини Київщини.
"Ми просимо владу Іспанії та Європейського союзу взяти життя і долю Микити Чібріна під політичний притулок і міжнародний захист, надати йому можливість зберегти свободу і здоров'я, а також мати можливість взяти діяльну участь у міжнародному розслідуванні воєнних злочинів і агресії російської армії на території України, свідком яких він був із 24 лютого до червня 2022 року", — йдеться в заяві організації.
Раніше правозахисники з Gulagu.net вивезли з Росії білоруса Сергія Савельєва, який отримав доступ до архіву із 40 гігабайтами відео та фото тортур і зґвалтувань ув’язнених у російських тюрмах.
Що відомо
- На території Бучанської громади знайшли та ідентифікували 458 тіл людей, які загинули внаслідок російської військової агресії. Серед загиблих 12 дітей віком до 21 року. 9 серпня У Бучі поховали 15 цивільних, тіла яких не вдалося опізнати. З них — 14 чоловіків та 1 жінка. 8 чоловіків знайшли в Мироцькому, вони були закатовані і розстріляні. На всіх тілах є сліди тортур, поранення в голову і грудну клітину. 11 серпня поховали ще 12 тіл. Із них — двоє жінок, решта — чоловіків.
- Буча була в окупації росіян 33 дні, російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.
- 31 березня російські війська залишили Бучу. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.
Читайте також
За час повномасштабного вторгнення військові Росії вчинили понад 43 тисячі злочинів — МВС
Близько 1600 громадян загиблих на Київщині встановлені, 41 тіло і досі не ідентифіковано