"Місяць шукали джерело". У двох громадах Донеччини встановили фільтри. Які села тепер з питною водою

Фото: Андрій Грудкін

В Покровському районі Донецької області у двох громадах, Очеретинській та Добропільській, встановили фільтри, які можуть очищувати воду з річок, ставків та інших джерел. В селах практично немає доступу до питної води. Привозити її неможливо — надто близько фронт, обстріли постійні. Через російські атаки нестабільно працює і Карлівська фільтрувальна станціяКарлівська фільтрувальна станція постачає воду у Білозерське, Білицьке, Гірник, Добропілля, Мирноград, Новогродівку, Покровськ, Селидове, Українськ та прилеглі селища.. У деякі населені пункти вода більше не подається. Як допоможуть системи очищення води дізнавалось Суспільне Донбас.

Чотири фільтри для води отримали селища Очеретинської громади. Жителі Орлівки, Ласточкиного та Желанного тепер можуть очищувати воду з місцевих річок та інших природних джерел, розповіли у коаліції "На лінії зіткнення".

Перебої з водою у цих селах були й до 24 лютого, а в місцевих криницях та свердловинах вона непитна, розповідає керівник Очеретинської військової адміністрації Микола Коваленко.

Системи для очищення води передали у дві громади Донеччини, куди через обстріли складно підвозити питну воду. Фото: Андрій Грудкін

"Аналізи води показали, що вона не придатна для вживання. А через бойові дії, водовозом туди вже їхати небезпечно. Ми поставили фільтри в Ласточкиному і два в Орлівці. Ще один відвезли у село Желанне. Там є перебої з водою через обстріли Карлівської фільтрувальної станції. Розмістили його в пункті прийому переселенців", — зазначив Микола Коваленко.

Як розповів виконавчий директор громадської спілки "Коаліція "На лінії зіткнення" Андрій Грудкін, ці системи очищення води дозволяють отримувати до 1200 літрів чистої питної води за добу.

"Програма була орієнтована на сільську місцевість, де немає води, але є джерела, звідки можна її набирати та фільтрувати. Оскільки в Донецькому регіоні доволі напружена ситуація з питною водою, наші партнери з arche noVa e.VБлагодійна гуманітарна організація з м. Дрездена, Німеччина.. погодилися надати системи очищення води для двох громад. Загалом це вісім фільтрів: чотири для Очеретинської, стільки ж для сіл Добропілля", — розповів Андрій Грудкін.

У Добропільській громаді таке обладнання встановили у Світлівському та Святогорівському старостинських округах. Там нині проживає понад чотири тисячі жителів.

"Після обстрілів російськими окупантами Карлівської фільтрувальної станції, води в ній залишилося критично мало. До деяких наших сіл вона взагалі перестала надходити. Ми місяць шукали альтернативне джерело. Наразі воду з нової свердловини через ці фільтри ми врізали в наш водогін", — повідомив заступник міського голови Добропілля Дмитро Баранець.

Набирати питну воду жителі сіл можуть в місцевих адміністративних будівлях.

Що відомо

  • Карлівська фільтрувальна станція постачає воду у Білозерське, Білицьке, Гірник, Добропілля, Мирноград, Новогродівку, Покровськ, Селидове, Українськ та прилеглі селища.
  • У Донецькій області упродовж вихідних рятувальники доставили понад 150 тонн води для місцевих жителів.
  • У Покровську, аби забезпечити людей водою, бурять свердловини та розробляють проєкт з очищення шахтних вод.
  • Так 9 вересня близько 17:00 обстрілом окупантів була пошкоджена лінія електропередач, яка живить фільтрувальну станцію. Без водопостачання залишились понад 30 населених пунктів області.
  • У Слов'янську досі відсутнє водопостачання.

Читайте також

Через обстріли знеструмлена Донецька фільтрувальна станція