Міністерство оборони США наразі не підтверджує факт падіння російських ракет на території Польщі поблизу українського кордону. Водночас у відомстві вивчають дану інформацію.
Про це під час брифінгу ввечері 15 листопада заявив речник оборонного відомства США генерал Патрік Райдер.
"Ми шукаємо ці звіти, не маємо жодної інформації, яка б їх підтверджувала, тому я не хочу спекулювати на гіпотетичних припущеннях", — зазначив Райдер.
Водночас він додав, що у США до даних повідомлень ставляться дуже серйозно.
Також представник Пентагону наголосив, що Сполучені Штати не відмовляються від зобов’язань за статтею 5 Північноатлантичного договоруЗгідно зі статтею 5 НАТО, сторони погоджуються, що збройний напад на одну або кількох із них у Європі чи у Північній Америці вважатиметься нападом на них усіх: і, відповідно, вони домовляються, що в разі здійснення такого нападу кожна з них, реалізуючи своє законне право на індивідуальну чи колективну самооборону, підтверджене Статтею 51 Статуту Організації Об'єднаних Націй, надасть допомогу тій Стороні або Сторонам, які зазнали нападу, і одразу здійснить, індивідуально чи спільно з іншими Сторонами, такі дії, які вважатимуться необхідними, включаючи застосування збройної сили, з метою відновлення і збереження безпеки у Північноатлантичному регіоні. .
"Що стосується наших зобов'язань у сфері безпеки і статті 5, то ми чітко заявляємо, що будемо захищати кожну територію", — підкреслив Райдер.
Що передувало
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький ввечері 15 листопада терміново скликав Комітет Ради міністрів з питань національної безпеки і оборони у зв'язку з кризовою ситуацією.
До цього польські ЗМІ повідомили, що у містечку Пшеводув, що розташоване у Люблінському воєводстві поблизу кордону з Україною, близько 15:40 впали дві російські ракети. Двоє людей загинуло. Офіційно дана інформація з боку Польщі наразі непідтверджена.
Читайте також