ПЗ, яке використовувала армія США, містить російський програмний код — Reuters

Ілюстративне фото: Pixabay

Журналісти Reuters виявили у програмному забезпеченні, яке використовують держструктури Сполучених Штатів, у тому числі армія, код, створений російською компанією, що намагалась удавати із себе американську.

Як повідомляє видання, йдеться про тисячі мобільних додатків, розміщених в онлайн-магазинах Apple Store та Google Play.

"Тисячі програм для смартфонів в інтернет-магазинах Apple і Google містять комп'ютерний код, розроблений технологічною компанією Pushwoosh, яка представлена як така, що базується у Сполучених Штатах, але насправді є російською", — йдеться у повідомленні.

Центри з контролю і профілактики захворювань США вже заявили, що були введені в оману, оскільки були переконані, що зазначена компанія базується в США. Дізнавшись про російське коріння додатків від Reuters, вони видалили програмне забезпечення Pushwoosh із семи загальнодоступних додатків, пославшись на проблеми безпеки.

Армія США також заявила, що видалила програму, яка містить код Pushwoosh, ще у березні через ті ж проблеми. Ця програма використовувалася солдатами на одній з головних бойових навчальних баз країни.

Згідно з документами компанії, публічно поданими в Росії та розглянутими Reuters, штаб-квартира Pushwoosh знаходиться у російському Новосибірську, де вона зареєстрована як компанія-розробник програмного забезпечення, яка також здійснює обробку даних. У компанії працює близько 40 людей, минулого року вона повідомила про прибуток у розмірі близько 2,4 мільйона доларів США.

"Однак у соціальних мережах та в нормативних документах США вона представляє себе як американська компанія, що базується у різний час у Каліфорнії, Мериленді та Вашингтоні, округ Колумбія", — пише видання.

На своєму вебсайті Pushwoosh заявляє, що не збирає конфіденційну інформацію, і журналісти Reuters не змогли виявити жодних доказів неправильного поводження з даними компанія. Однак російська влада раніше змусила місцеві компанії передавати дані користувача національним службам безпеки.

Засновник Pushwoosh Макс Конєв стверджує, що не приховує свого російського походження, а дані компанії зберігаються за межами Росії. Проте експерти з кібербезпеки заявили, що зберігання даних за кордоном не завадить російським спецслужбам змусити російську фірму поступитися доступом до них.

Читайте також

Нова російська ІПСО: пропагандисти атакують ІТ-систему ситуаційної обізнаності української армії

Зеленський в Херсоні, ЗСУ просуваються на Донбасі. 264 день війни. Онлайн