Російські збройні формування перед виходом із правобережної частини Херсонщини знищили або пошкодили об’єкти цивільної інфраструктури, зокрема об’єкти енергозабезпечення, газову інфраструктуру та водопостачання.
Про це в ефірі телемарафону на Суспільному заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін.
"Тепер, коли Херсон вдома, до роботи над забезпеченням стабілізаційних заходів залучають сили органів системи МВС, які з собою приносять закон і правопорядок. Жителям обов’язково потрібно дотримувати визначених правил, обережно пересуватись містом, не ігноруючи звернення влади. Надто там, де розміщувалися російські терористи", — зазначив посадовець.
За його словами, перед відходом російські війська підірвали не лише мостові переправи, але й об’єкти критичної інфраструктури.
"Вони зробили все для того, щоб вивести з ладу об’єкти енергозабезпечення, газову інфраструктуру, водопостачання. Саме тепер діяльність наших вибухотехнічних та піротехнічних служб Нацполіції, ДСНС сконцентрована на якомога швидшому обстеженні зазначених об’єктів з тим, щоб відповідні спеціальні служби могли в найкоротші терміни повернути Херсонщині світло, тепло, зв’язок, опалення", — зауважив Єнін.
Перший заступник голови МВС розповів, що звільненню Херсона передувала деокупація десятків інших населених пунктів, в яких вже кілька місяців працюють українські піротехніки і ДСНС.
"Наразі десятки, а від завтра сотні людей і десятки одиниць спеціальної техніки будуть обстежувати територію області. За сьогодні обстежено площу понад 3 гектари. Виявлено близько 40 одиниць вибухонебезпечних предметів. Всього від початку війни наші піротехніки забезпечили обстеження понад 42 гектарів, знешкодили майже 2 тисячі вибухонебезпечних предметів на території лише Херсонщини. Розпочато роботу з розмінування ліній електропередач, газопроводів, доріг", — повідомив Євген Єнін.
Він додав, що 13 листопад машина зі шістьма спеціалістами "Укрзалізниці", перебуваючи на одній з сільських доріг, підірвалася на міні, однак всі залишились живими.
При цьому поліція також працює над документуванням воєнних злочинів російських збройних формувань. Вже відкрито понад 50 відповідних кримінальних проваджень.
"Спостерігаємо традиційну картину на деокупованих територіях — на територіях поліцейських управлінь використовувалися катівні, людей тримали в абсолютно нелюдських умовах, розстрілювалися гуманітарні конвої, не кажучи вже про десятки майнових злочинів, вчинених окупантами проти мирного населення", — зауважив посадовець.
Євген Єнін закликав місцеве населення максимально активно повідомляти поліцію про колаборантів, зокрема, за номером 102.