ВПО з Донеччини: скільки жителів зареєструвались як переселенці та куди переїхали

Переселенці з різних міст України виїжають за кордон. Фото: Ковальчук Віктор / УНІАН

В Донецькій області попри небезпеку обстрілів та близький фронт залишається понад 300 тисяч людей. Як повідомила речниця обласної військової адміністрації Тетяна Ігнатченко, з регіону з 1 серпня вирішили евакуюватись майже 29 тисяч жителів. За останніми даними ОВА, у більш безпечних регіонах України пів мільйона офіційно зареєстрованих внутрішніх переселенців з Донеччини. Суспільне з'ясувало, скільки людей евакуювались з Донеччини та в яких регіонах жителі області знайшли прихисток.

З початку проведення обов’язкової евакуації, за даними на 10 листопада з області евакуювали 28 тисяч 822 людини, з них — 4 тисячі 456 дітей. У тому числі з деокупованих громад — 565 людей, зокрема 34 дитини та 18 людей з інвалідністю.

За словами Ігнатченко, з 1 серпня евакуаційними поїздами виїхали 20 тисяч 756 людей, з них — 1432 маломобільні чи люди з інвалідністю та 2586 дітей.

Зокрема, евакуаційним поїздом Покровськ — Тернопіль евакуювалося 109 людей, з них — 18 дітей.

"Евакуаційним поїздом Покровськ — Дніпро — Львів до інших регіонів України евакуювалося 16 тисяч 350 жителів Донеччини, з них — 821 маломобільна людина чи людина з інвалідністю та 1789 дітей", — повідомила Тетяна Ігнатченко.

За даними речниці ОВА, евакуаційним поїздом "Лікарі без кордонів" виїхали 432 людини, з них — дві дитини.

Потяг перевозить людей зі Сходу до лікарень в інших регіонах. Фото: Лікарі без кордонів.

Як розповіла Суспільному Тетяна Ігнатченко, евакуаційним поїздом Покровськ — Дніпро — Кіровоградська область евакуювались 3 тисячи 865 жителів області, з них — 170 маломобільних чи люди з інвалідністю та 777 дітей.

Вона зазначила, що з тимчасово окупованих територій Донецької області, через пункт пропуску, який працював у Запорізькій області, на підконтрольну територію України виїхали 3 тисяч 436 людини.

В які регіони та кільки людей виїхали:

  • Дніпропетровська область — 15 тисяч 153;
  • Львівська область — 5 тисяч 635;
  • Кіровоградська область — 3 тисячі 865;
  • Київська область — 1 тисяча 134;
  • Хмельницька область — 605;
  • Вінницька область — 566;
  • Тернопільська область — 467;
  • до інших регіонів — 1397.

Скільки жителів Донеччини зареєструвались як ВПО

У коментарі Суспільному речниця Донецької ОВА Тетяна Ігнатченко зазначила, що загальна кількість жителів Донеччини, які переїхали з області в інші регіони країни та зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи, складає 550 тисяч.

Черга за довідкою ВПО в Дніпрі. Фото: Суспільне Дніпро

За її словами, найбільша кількість переселенців з Донецької області зареєстровані в Дніпропетровській області — 147,3 тис., Полтавській області — 37,5 тис., Київській області — 36,0 тис., Львівській області — 35,1 тис., Вінницькій області 27,0 тис., Черкаській області 25,8 тис., Кіровоградській області 26,2 тис. та в Києві — 58,6 тис.

Читайте також

Будівля шелтеру для переселенців в Дніпрі не опалюється. Благодійники збирають гроші

"Тепер куплю собі турнікет". Переселенцям з Донеччини провели тренінг з тактичної медицини

Шелтер переселенців Луганщини у Дніпрі змінив режим роботи

Підтримка не тільки "Хаймарсами". Переселенка з Волновахи запустила акцію "Шкарпетки для ЗСУ"

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram