Від початку листопада у Києві сталося 3 вибухи туристичних газових балонів. Як убезпечити себе

Доповнено
Фото: Суспільне

У Києві з 1 листопада сталося три вибухи туристичного газового приладдя. Внаслідок цього загиблих і травмованих немає, є незначні пошкодження помешкань. Про це під час брифінгу повідомила речниця головного управління ДСНС у Києві Світлана Водолага.

"Коли вимикають світло, люди, які користуються електроплитами, вони забувають їх вимикати, вони ставлять на ці електроплити газове приладдя, тобто туристичні переносні газові конфорки. І коли вмикається світло, то виникає вибух. Без жертв, але квартири ушкоджені. Добре, що це незначні ушкодження. Але на сьогоднішній день немає жодної гарантії, що не станеться більш потужного вибуху, який призведе до травмування чи загибелі людей", — сказала Світлана Водолага.

У Київській міській військовій адміністрації закликають бути максимально обережними з газовим обладнанням. І нагадали правила поводження з балонами та пальниками:

  • необхідно дотримуватися інструкції виробника;
  • завжди перевіряти цілісність балончика (витікання можна перевірити за допомогою мильного розчину);
  • не допускати потрапляння на балони сонячних променів;
  • тримати їх подалі від дії високих температур;
  • для використання газового пальника у приміщені має бути вентиляція.

Що відомо

  • 9 листопада планові відключення світла діятимуть по всій Україні, найбільше — у Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Сумській, Харківській, Полтавській, Запорізькій, Дніпропетровській та Кіровоградській областях, повідомили в Укренерго. Аварійних відключень поки не передбачають.
  • Президент України Володимир Зеленський повідомив, що внаслідок обстрілів критичної інфраструктури з боку Росії, близько 40% усієї енергетичної інфраструктури України пошкоджено.

Читайте також

Харченко: щоб повернути українцям звичний рівень комфорту, енергетикам потрібно 3-5 тижнів

Якщо обстріли інфраструктури триватимуть, може статися повне відключення електроенергії — Київська ОВА

Рівень пошкоджених Росією енергетичних об'єктів в Україні сягнув 40% — Зеленський