Ватикан готовий надати територію для перемовин України з РФ

ЗМІ
Папа Римський Франциск в римському міжнародному аеропорту імені Леонардо да Вінчі, 24 липня 2022 року, фото: AP Photo / Riccardo de Luca

Ватикан готовий виступити посередником у перемовинах між Росією та Україною, а також надати майданчик для їхнього проведення.

Про це повідомляє La Stampa.

"Ватикан готовий бути посередником між Росією та Україною", — йдеться у повідомленні.

Журналісти повідомляють, що пропозиція пролунала після зустрічі Папи Римського Франциска з президентом Франції Емануелем Макроном, яка відбулась 24 жовтня.

При цьому участь у перемовинах можуть взяти Сполучені Штати та Європейський союз, зазначає видання.

Раніше Папа Римський Франциск заявив про велику шану до російського гуманізму, а також, що жорстокість, з якою війська РФ діють в Україні, не властива російському народові.

У відповідь посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив, що достатньо просто відвідати зараз Україну, щоб побачити наслідки російського "гуманізму".

"Щоб усвідомити російський "гуманізм", у який вірить Папа, було б достатньо просто відвідати зараз Україну і побачити, як 4,5 мільйони людей залишилися без електрики та води, "насолоджуючись" цим російським "гуманізмом": накази бомбардувати Україну віддають та кнопки запуску ракет натискають не найманці, а щирі російські "гуманісти" — послідовники Достоєвського", — написав він у Facebook.

Також очільник Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук під час зустрічі з Папою Франциском подарував йому фрагмент російської міни, яка у березні знищила фасад храму УГКЦ в Ірпені.

Читайте також

Чому Папа Римський може помилятися щодо України — глава УГКЦ про зміну церкви, віру в ЗСУ та заяви Франциска

"Ношу в собі їхній біль" — Папа Римський про ракетні обстріли українських міст

Папа Римський двічі закликав Зеленського до "пропозицій щодо миру". У представництві України в ООН відповіли