Тегеран, імовірно, почав використовувати залежність РФ від іранської зброї — ISW

Іран проводив демонстрацію роботи безпілотників Shahed (Шахед) наприкінці 2021 року. В Росії його нині використовують під назвою "Герань-2". Фото: Iran's Military Achievements Media/Twitter

Іран, імовірно, вже почав використовувати залежність Росії від постачання іранського озброєння в обмін на допомогу в реалізації ядерної програми. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни.

В ISW нагадали, що 5 листопада Міністр закордонних справ Ірану Хосейн Амір-Абдоллахян заявив, що Іран передав Росії обмежену кількість безпілотників за кілька місяців до війни в Україні.

За словами аналітиків, підтвердження Іраном постачання безпілотників додатково підтверджує попередні оцінки ISW про те, що Росія закуповує озброєння іранського виробництва для розв'язання проблеми виснаження свого арсеналу високоточних боєприпасів.

"Іран, ймовірно, вже використовує залежність Росії від цих систем зброї іранського виробництва, щоб запитати допомогу Росії у своїй ядерній програмі", — йдеться у повідомленні.

Що відомо

МЗС Ірану визнало, що країна постачала безпілотники в Росію "у невеликій кількості та за кілька місяців до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну". У МЗС України відреагували на заяву Ірану. "Будемо продовжувати вживати максимально жорстких заходів, аби унеможливити використання Росією іранської зброї задля вбивств українців та знищення інфраструктури", — заявив речник МЗС Ніколенко. Він додав, що заява іранського очільника МЗС про нібито відмову української сторони від зустрічі з іранськими експертами через "тиск західних партнерів" — неправдива.

Читайте також

Іран визнає постачання дронів Росії, Україна очікує ППО. 256 день війни. Онлайн

Дорога смерті: розстріляні російськими військовими цивільні авто на Київщині. Розслідування