На Дніпропетровщині медиків однієї з лікарень підозрюють у розкраданні 67 млн грн бюджетних коштів

Поліція Дніпропетровщини

Керівників та лікарів одного з медичних закладів Дніпропетровщини підозрюють у розкраданні бюджетних коштів за програмою медичних гарантій. Про це йдеться на сайті обласної поліції.

За словами начальника Департаменту стратегічних розслідувань Андрія Рубеля, щоб отримати кошти, підозрювані вносили до відповідних баз інформацію про кількість пацієнтів, які отримали медичні послуги. Насправді ж пацієнти або взагалі не зверталися до закладу, або їхні дані були вигадані самими лікарями.

Проте за поданими до Національної служби здоров'я України звітами про надання медичних послуг населенню надсилалися на рахунки лікарні упродовж 2021-2022 років безпідставно перераховувалися кошти. Загалом 66,8 млн грн.

Під час проведення обшуків за місцями роботи та мешкання фігурантів поліцейські вилучили 222 тис. дол. США, 904 тис. грн, 23 тис. євро, документацію, що підтверджує фіктивність наданих послуг за програмами соціальних гарантій, комп’ютерну техніку, "чорнові" записи тощо.

Наразі затримано та повідомлено про підозру за частинами 1 і 2 статті 255Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній, частинами 2, 3 і 5 статті 28, частиною 4 статті 28, частиною 3 статті 362Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї, частиною 4 статті 364Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї сімом працівникам медичного закладу. На майно учасників злочинної організації накладено арешт. Їм загрожує до 15 років позбавлення волі.

Читайте також

Представлялися працівниками банку. На Дніпропетровщині припинили діяльність шахрайського call-центру

На Дніпропетровщині знайшли 4 млн грн "чорної каси" наркоділків – ДБР

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро