Байден: "Не хвилюйтеся, ми звільнимо Іран". В Ірані відповіли

Оновлено
Президент США Джо Байден. Фото: Getty Images

Президент США Джо Байден на передвиборчому мітингу в четвер, 3 листопада, заявив, що Іран скоро буде “вільним”, але не пояснив, що він мав на увазі. Про це пише Bloomberg.

Коли Байден обговорював зусилля своєї адміністрації щодо покращення догляду за ветеранами, включаючи законодавство про розширення лікування респіраторних захворювань і раку для людей, які служили в Іраку та Афганістані, він зробив паузу і сказав: “Не хвилюйтеся, ми звільнимо Іран”. Після цього він швидко додав: “Вони збираються звільнитися досить скоро”.

Як пише АР, Байден сказав своїм прихильникам про звільнення Ірану після того, як присутні закликали його підтримати протести, які поширилися в Ірані після смерті молодої жінки, взятої під варту службою безпеки. Люди, зокрема, тримали телефони з написами на екранах “Свободу Ірану”.

Відповідь Ірану

Іран був звільнений під час ісламської революції 1979 року. Так іранський президент Ібрахім Раїсі відповів президенту США Джозефу Байдену на вислів про "звільнення країни", передає Reuters.

"Іран був звільнений 43 роки тому", — сказав президент Ірану у телевізійному виступі.

Іран був охоплений протестами більше місяця після того, як Махса Аміні померла під час затримання поліцією. Також іранська поліція вбила протестувальників під час придушення протестних акцій. Це ще більше розпалило протести, пише Bloomberg.

Що відомо

  • 16 вересня 22-річна Махса Аміні померла в одній із лікарень Тегерана невдовзі після того, як була затримана поліцією через неналежне носіння хіджабу. Поліція Ірану повідомила, що в дівчини стався серцевий напад, проте її родичі заперечують, що вона мала будь-які захворювання серця.
  • The Guardian із посиланням на свідків пише, що Аміні побили у фургоні для затриманих, у госпіталь її нібито доставили вже з травмами голови. Іранський президент Ібрагім Райсі наказав розпочати розслідування смерті дівчини.
  • Після загибелі Аміні у країні почалися протести проти свавілля правоохоронців, зокрема сотні людей зібралися на її похорон у її рідному місті. Згодом місцеві громадські організації закликали до загального страйку, в соціальних мережах також поширилися відеозаписи протестувальників, які зривають плакати авторитарного лідера Ірану.

Читайте також

Іран приховує тіла вбитих протестувальників від родин — ООН

В Ірані посилюються протести. Що відбувається

Проти хіджабу. Чому спалахнули протести в Ірані й чи зможуть іранки вибороти собі права