У Росії є дефіцит радянських ракет, але там можуть виробляти іншу ракетну зброю — експерт

Ексклюзивно
Фото: УНІАН

Попри те, що в Росії є дефіцит радянських ракет, обстріли не припиняться, оскільки РФ може виробляти іншу ракетну зброю зокрема з контрабандних постачань мікросхем або мікрочіпів.

Військовий та політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко в ефірі телемарафону Суспільного зауважив, що в Росії дійсно є дефіцит ракетної зброї і там не можуть виробляти наразі такої кількості ракетної зброї, яка їм необхідна для постійних цілодобових щотижневих обстрілів території України.

"Такі обстріли, як сьогодні, вони накопичують боєкомплект, виробляють ці ракети, щоб використовувати, звозять, готують, а після цього розпочинають обстріли. Ракети, які справді закінчуються — це радянська зброя, ракети, наприклад Х-22. Про ці можна казати, що в якийсь момент часу вони вийдуть в нуль, або вони вже вийшли в нуль по кількості цієї ракетної зброї. Але це не стосується тієї ракетної зброї, яку вони можуть продовжувати виробляти, використовуючи, наприклад, контрабандні постачання мікросхем або мікрочіпів, або отримуючи їх якимись іншими шляхами. Ось з цим, не треба себе обманювати, проблеми ще будуть", — розповів він.

Коваленко вважає, що Путін не буде використовувати ядерну зброю або “брудну бомбу”, про яку останнім часом згадує Шойгу, Наришкін, Лавров та інші, використовуючи такі погрози як елемент шантажу.

"Але Росія себе поводить не тільки як повноцінний військовий злочинець, але й як терорист. Тому що зараз вона концентрує всю свою увагу, всі свої можливості по завдаванню ударів саме по енергетичній інфраструктурі, тобто по цивільних об’єктах", — зазначив військовий.

Коваленко також звернув увагу на те, що російські військові 31 жовтня не використовували БПЛА, що може свідчити про те, що вони в них або закінчуються, або виникли проблеми, які не дозволили використати таку тактику та стратегію.

"Ми чули інформацію про те, що вони намагаються закупити в Ірану нову партію дронів-камікадзе, іншої номенклатури, тому я не виключаю, що "шахед-136" та "шахед-131", які назвав Іран, вже закінчуються . Не виключаю, але це може бути і не так. та вони зробили таку паузу", — говорить політичний оглядач.

Він зазначив, що Україна має велику номенклатуру розвідувальних БПЛА, які допомагають артилерії.

"Увага до БПЛА почала приділятися нашим ВПК з 2014 року, саме тоді ми побачили, наскільки вигідно та ефективно їх можна використовувати саме в комбінації з артилерією та не тільки. Тому робиться акцент на БПЛА нульового циклу, наприклад, щоб вони були винятково українського виробництва. Хоча це досить важко, але ми маємо доступ до іноземного походження обладнання, за рахунок якого, це можуть бути досить високотехнологічні та високотехнічні вироби", — розповів він.

Наразі акцент робиться на БПЛА-камікадзе, які "будуть набагато кращі, ніж іранські дрони", оскільки в них використовуються можливості саме західних технологій. Завдяки цьому дрони будуть більш високоточними та матимуть значно більшу ефективну відстань використання.

Читайте також: Росія завдала нових ударів по Україні: що відомо