ЄС закликає Росію скасувати своє рішення про вихід із "зернової угоди"

. Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Фото: AP

Європейський Союз закликає Росію скасувати своє рішення про вихід із "зернової угоди", заявив вранці 30 жовтня високий представник ЄС із питань закордонних справ Жозеп Боррель.

"Рішення Росії призупинити участь у Чорноморській угоді ставить під загрозу основний шлях експорту зерна та добрив, які вкрай необхідні для вирішення глобальної продовольчої кризи, спричиненої її війною проти України. ЄС закликає Росію скасувати своє рішення", — написав очільник європейської дипломатії у Twitter.

Що відомо

  • 29 жовтня Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН наприкінці серпня у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.
  • Президент України Володимир Зеденський заявив, що блокада зернової угоди — це намір Росії повернути загрозу масштабного голоду для Африки та Азії. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав заяви РФ "піаром на голоді" та наголосив, що Росія, швидше за все, збирається постачати зерно, вкрадене з України.
  • У Білому домі відреагували на припинення Росією "зернової угоди", звинувативши РФ у намаганні використати розпочату нею війну як привід перетворити "продовольство на зброю".
Читайте також: Путін використовуватиме тему зернової угоди, щоб "домінувати" на саміті G20 — Reuters