Вже скоро Росії може знадобитися нова хвиля відправки людей на війну — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський, фото: УНІАН

Російське військове командування настільки "грубо" застосовує солдатів, настільки погано їх готує та екіпірує, що ймовірно вже скоро РФ буде змушена провести нову хвилю мобілізації.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 28 жовтня.

"У ворога звітують про нібито завершення їхньої мобілізації... Про нібито непотрібність нових хвиль відправки громадян Росії на фронт. Ми відчуваємо на передовій зовсім інше. Хоча Росія й намагається посилити тиск на наші позиції, використовуючи мобілізованих, але вони настільки погано підготовлені та екіпіровані, настільки грубо застосовуються командуванням, що це дозволяє припустити: вже скоро Росії може знадобитись і нова хвиля відправки людей на війну", — наголосив Зеленський.

Він додав, що поточне російське керівництво шукатиме будь-яких нових можливостей, щоб продовжувати війну. Зокрема й завдяки своїм спільникам – в Ірані.

"Саме тому щоденно працюємо з партнерами для того, щоб посилити нашу протиповітряну оборону, інші наші оборонні можливості", — додав президент.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення "часткової мобілізації у Росії". Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправленням в зону "СВО".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.
  • 14 вересня у мережі з'явилося відео, на якому імовірно російський бізнесмен та ресторатор Євген Пригожин вербує ув'язнених однієї з російських колоній для участі у війні проти України у складі ПВК "Вагнера".
  • Головне управління розвідки Міноборони України згодом повідомило, що російська ПВК "Вагнер" почала масово рекрутувати в’язнів російських тюрем, що страждають на тяжкі інфекційні захворювання, зокрема ВІЛ та гепатит C.
  • 28 жовтня міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що мобілізація в 300 тисяч "виконана", а на війну в Україну відправили 82 тисячі мобілізованих осіб. За його словами, російські військкомати продовжать набір "лише за рахунок прийому добровольців" та кандидатів на проходження служби за контрактом.

Читайте також

Кремль спробує посилити мобілізацію, офіційні особи РФ намагаються пов`язати війну з релігією — ISW

Держдума РФ дозволила відправляти на війну засуджених за тяжкі злочини