ЄС надасть Україні €1 млрд та 400 генераторів на відновлення енергосистеми

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Фото: Getty Images

Європейський союз надасть Україні 1 млрд євро та 400 електрогенераторів для термінового відновлення енергопостачання. Про це повідомила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

"Росія націлена на цивільну інфраструктуру, зокрема енергетичну. Тож ми працюємо з Україною, щоб відремонтувати цю інфраструктуру зараз із € 1 мільярдом екстреної допомоги. Ми також надали 400 генераторів електроенергії, і це ще не все", — сказала вона.

Читайте також: Україна негайно потребує 17 млрд доларів на критичну інфраструктуру — Зеленський на конференції в Берліні

У Берліні 24 жовтня розпочався п'ятий "Українсько-німецький економічний форум". Його відкрили прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Шмигаль поділився перспективами, які відкриються для європейського бізнесу в процесі реалізації Плану відновлення України.

Шольц заявив, що відбудова України буде "планом Маршалла XXI століття" і можливістю для побудови більш стійкої та міцної країни.

Він зауважив, що відбудова та модернізація України буде не лише викликом для поколінь, але і можливістю. З огляду на це, очільник уряду ФРН закликав зосередити увагу на тому, чим може бути більш стійка та міцна Україна: "Важливим виробником зеленої енергії, експортером індустріальної та аграрної продукції, цифровим центром з одними з найкращих ІТ-експертів, а також членом ЄС з відповідною інфраструктурою та правовою базою".

Що відомо

  • В Україні з 20 жовтня, запроваджуються обмеження на користування електроенергією. З 10 жовтня внаслідок ударів, які завдали російські військові по території України було зруйновано 30% українських електростанцій. Це спричинило масові відключення світла.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Богуслаєв у СІЗО, ЗСУ просунулись на Донбасі, МАГАТЕ перевірить заяви РФ про "брудної бомби". 244 день війни. Онлайн