В ISW прогнозують звільнення правобережжя Херсонщини до кінця року

Фото: Генштаб ЗСУ

Російські війська не повністю відводяться з верхньої частини Херсонської області, однак ЗСУ, ймовірно, зможуть взяти під контроль правобережжя Херсонщини до кінця цього року.

Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

"Російські сили, мабуть, готуються захищати місто Херсон і повністю відводяться з верхню частину Херсонської області, попри раніше підтверджені повідомлення виведення деяких російських підрозділів із верхню частину Херсона", — йдеться у повідомленні.

За словами аналітиків, слова очільника ГУР Міноборони Кирила Буданова про те, що російські війська не відступають із Херсона, а готують місто до міських боїв, узгоджуються з тим, що ISW спостерігав наприкінці жовтня.

В Інституті зазначили, що у нещодавніх повідомленнях про російські військові операції у Херсоні не завжди проводиться досить чітке розмежування між діями у Херсоні та діями у західній частині Херсонської області загалом.

За інформацією ISW, російські війська розпочали частковий відхід із північного заходу Херсонської області ще під час підготовки до оборони Херсона. На момент складання цього звіту вони ще не розпочали повного виведення військ із міста чи області.

"Проте російська позиція у верхній частині Херсонської області, ймовірно, є неспроможною; і українські сили, ймовірно, захоплять верхню Херсонську область до кінця 2022 року. Російський мілблогер заявив, що здача Росією Херсона назріла, оскільки спроба утримати місто, швидше за все, призведе до поразки", — наголосили аналітики.

Інші висновки ISW:

  • Генштаб України підтвердив, що українські сили захопили Кармазинівку, М'ясожарівку та Невське на Луганщині та Новосадове на Донеччині.
  • Фінансист групи "Вагнер" Євген Пригожин визнав повільні темпи наземних операцій групи "Вагнер" навколо Бахмута, оскільки російські сили продовжували втрачати позиції поблизу міста.
  • Українські сили продовжували завдавати ударів по скупченнях російських військ біля лінії фронту в Запорізькій області 23–24 жовтня, а 22 жовтня завдали удару по скупченнях російських військ і техніки в районі Енергодара.
  • Чиновники окупаційної адміністрації відключили системи зв'язку в Херсоні, намагаючись обмежити громадянські повідомлення про російські позиції українським силам напередодні очікуваного настання України.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Богуслаєв у СІЗО, ЗСУ просунулись на Донбасі, МАГАТЕ перевірить заяви РФ про "брудної бомби". 244 день війни. Онлайн

Може бути загроза ескалації ситуації будь-коли: у ДПСУ оцінили ризики нападу з Білорусі