В Україні остаточно заборонили діяльність 12 проросійських партій — СБУ

Фото: СБУ

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України відхилив апеляційну скаргу "Соціалістичної партії України" і, таким чином, остаточно заборонив її діяльність в Україні. Про це повідомила пресслужба СБУ. Відтепер в Україні повністю заборонена діяльність вже 12 проросійських політсил.

“Рішення про заборону функціонування “Соціалістичної партії України” прийняте на підставі указу президента та рішення РНБО. В їх основі — докази деструктивної діяльності партії, зібрані у межах реагування СБУ на загрози національній безпеці”, — зазначається у повідомленні.

Йдеться передусім про демонстративну підтримку та популяризацію агресивної антиукраїнської політики Росії як на рівні керівництва, так і “звичайних” членів цього партійного об’єднання.

Таким чином ця політична сила поповнила список заборонених раніше проросійських політичних партій, серед яких: “Опозиційний блок”, “Соціалісти”, партія “Справедливості та розвитку”, “Наші”, “Держава”, “Блок Володимира Сальдо”, “Ліва опозиція”, “Партія Шарія”, “Союз лівих сил”, “Опозиційна платформа — За життя” та “Прогресивна соціалістична партія України”.

У ході слідчо-оперативних дій доведено, що представники цих політичних сил брали безпосередню участь у:

  • встановленні окупаційного режиму на захоплених РФ територіях України;
  • ​організації та проведенні на цих територіях фейкових “референдумів”.

Від початку широкомасштабного вторгнення РФ за фактами діяльності їхніх функціонерів слідчі СБУ:

  • розпочали понад 80 досудових розслідувань, у тому числі щодо депутатів рад різного рівня;
  • у межах цих проваджень оголосили 37 підозр.

Окремі фігуранти цих проваджень переховуються від правосуддя, у тому числі на території РФ.

“СБУ наголошує на невідворотності покарання за злочини проти національної безпеки України і надалі відстоюватиме інтереси держави у подібних судових справах”, — йдеться у повідомленні.

Читайте також

В ООН обговорили атаки "Шахедів", РФ замінувала Каховську ГЕС, в Україні переносять дати канікул. 241 день війни. Онлайн