Військові РФ встановили два заміновані "Камази" на дамбі Каховської ГЕС на Херсонщині — ГУР

Фото: ГУР Міноборони України/Телеграм

Російські військові ще у квітні замінували Каховську ГЕС і наразі проводять роботи з мінування шлюзів та опор. На дамбі вони встановили два військових тентованих "Камази" без водіїв. Обидві машини повністю завантажено ящиками з вибухівкою.

Про це повідомляє Головне управління розвідки у Телеграм-каналі.

У повідомленні сказано, що військові РФ протягом останнього тижня проводять роботи з мінування шлюзів та опор Каховської ГЕС, основне замінування зробили ще у квітні.

"Війська РФ передбачають швидке звільнення українськими Силами Оборони правобережної частини Херсонської області та готують серію терактів на цій території. Під загрозою руйнування дамба Каховського водосховища та агрегати Каховської гідроелектростанції", - йдеться у дописі.

Як повідомляє ГУР теракти призведуть до катастрофічних наслідків. В разі реалізації цих планів під ударом стихії опиняться десятки українських населених пунктів, в тому числі Херсон. Масштаби екологічної катастрофи вийдуть далеко за межі України і торкнуться всього Чорноморського регіону.

Що відомо

  • Російські окупанти замінували дамбу та агрегати Каховської ГЕС. Підірвавши дамбу, повідомив президент Володимир Зеленський, в зоні затоплення опиняться понад 80 населених пунктів, у тому числі й Херсон.
  • 24 лютого Каховська ГЕС та головна споруда Північнокримського каналу, шлюзи якої до 2014 року регулювали подачу дніпровської води до Криму, захопили російські війська, які вторглися на Херсонщину з окупованого Криму.
  • Вода з Північнокримського каналу забезпечувала 80% потреб півострова Крим у прісній воді. Після окупації Криму подачу води по каналу припинили.

Читайте також

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber