"Якщо людина погодиться на умови роботодавця". Чи складно переселенцям знаходити роботу в Кривому Розі

Ексклюзивно

До міськрайонного центру зайнятості у Кривому Розі щодня звертається близько 700 людей, зокрема й переселенці. Про це Суспільному повідомив керівник центру Ігор Вознюк. На початок жовтня в пошуках роботи перебували 3 700 офіційно зареєстрованих тут безробітних.

Чи є для них робота і як складно працевлаштуватися приїжджим з "гарячих" точок – у матеріалі Суспільного.

Була медикинею, стала завгоспом

Юлія у Кривому Розі з початку літа. Виїхала з міста Гірське разом з родиною, коли армія РФ почала масовано обстрілювати населений пункт.

Юлія, переселенка. Суспільне Дніпро

"Ніхто не хотів кидати свої домівки, тому що це здобуто власною працею. Усі хотіли зберегти щось, сподівалися щось зберегти голими руками. Але життя демонструє інше. Будинки зносили й касетними снарядами, і фосфорними бомбами, і "Градами", були й мінометні обстріли. Усе, що можливо було застосувати, – застосували на нашій території, – розказала вона Суспільному.

Квартира Юлії у Гірському. Фото Юлії

Юлія за фахом – медикиня Місяць шукала роботу за спеціальністю, але не знайшла. Влаштувалася за програмою державної підтримки – завгоспом.

"Є така програма від центру зайнятості. Вони сплачують гроші.На два місяці я працевлаштувалася, до кінця листопада", – розповіла жінка.

"Пройшла стажування і мене взяли на роботу"

Ольга також знайшла роботу через центр зайнятості, звернулась туди ще у квітні.

Ольга, преселенка. Суспільне Дніпро

На початку березня жінка виїхала з Високопілля, що в Херсонській області.

"З'явилася вакансія – провідний фахівець, вони мені запропонували. Звичайно, я не втрачала можливості, тому що це важливо – бути корисним нашій державі. Пройшла стажування і мене взяли на роботу", – розказала Ольга.

Працевлаштували майже чверть переселенців, які зверталися

За словами керівника криворізького міськрайонного центру зайнятості Кривого Рогу Ігоря Вознюка, у місті стало менше пропозицій щодо роботи, проте є потреба у медиках, працівниках сфери обслуговування та фахівцях робітничих професій, зокрема потребують слюсарів, токарів, електромонтерів.

"Якщо людина, яка приїхала до нас і передбачає, що готова стати мешканцем нашого міста або готова тут тривалий час працювати, погодиться на ті умови, які пропонує роботодавець, то вона зможе знайти своє місце роботи", – зазначив Ігор Вознюк.

Загалом від початку повномасштабної війни до криворізького міськрайонного центру зайнятості звернулися 1400 вимушених переселенців. Працевлаштували 317.

Що відомо

  • Станом на середину вересня 2022 року від початку повномасштабної війни в Україні на Дніпропетровщині статус безробітного отримали майже 38 тисяч людей, з них – майже п'ята частина (близько 7 тисяч) тих, які виїхали з районів проведення бойових дій, сказано в повідомленні на сайті Державної служби зайнятості в Дніпропетровській області.
  • 18 600 тисяч безробітних в області працевлаштувалися, зокрема майже 2200 переселенців.

Читайте також

У школах Дніпропетровщини викладають 38 вчителів-переселенців

У Дніпрі 76 переселенців почали опановувати нові професії

На Дніпропетровщині працевлаштувалися понад дві тисячі переселенців

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро